کتاب ازدواج بدون شکست

اثر ویلیام گلسر از انتشارات فراانگیزش‏‫ - مترجم: هدی برازنده-پرفروش ترین رمان های ایران

The facts are nothing short of startling--no matter how many people seem to walk down the aisle, the divorce rate in America is at a record high. Whats the secret to getting into a happy marriage and, even more important, staying in one? Now world-renowed psychiatrist Dr. William Glasser and his wife, Carleen Glasser, update their classic guide to successful marriages, Staying Together, for couples young and old. As they examine the questions of why some marriages work and others fail, the Glassers advise readers on how to create loving and happy relationships by applying Dr. Glassers trademark "choice theory." The result is a wealth of new information about who would make a compatible partner and how to improve any relationship.


خرید کتاب ازدواج بدون شکست
جستجوی کتاب ازدواج بدون شکست در گودریدز

معرفی کتاب ازدواج بدون شکست از نگاه کاربران
ازدواج بدون شکست ترجمه علی صاحبی انتشارات سایه سخن رو خوندم ولی فرصت نکردم ادیشن درست رو وارد کنم.
این کتاب بر اساس کتاب دیگه ای از گلسر یعنی کتاب تئوری انتخاب نوشته شده. به نوعی اگه یکی از این کتاب ها رو بخونید کامل همه چی دستتون میاد و نیازی نیست تمام این کتاب ها رو بخونید. از سر کنجکاوی این کتاب رو زودتر از کتاب اصلی خوندم ولی خب متوجه شدم که محتوای این کتاب رو قبلا توی کلاس های روانشناسی سبک زندگی گذرونده بودم و تقریبا به نود درصد محتوا تسلط داشتم. با این حال تسلط به این معنا نیست که در حال حاضر تمام این موارد رو توی زندگیم به کار می برم و بهشون توجه می کنم و برای همین خوندن دوباره اش باعث یه سری مرور و اشکال گیری از عملکرد خودم بود. با این حال برای کسی که تابحال هیچ کتاب و مطلبی در این مورد نخونده قطعا خود کتاب تئوری انتخاب مفیدتره.
********
اکثر ما به هنگام ازدواج می‌دانیم که تصویری که از همسرمان در دنیای مطلوب خود داریم، واقعی نیست!
و بسیاری از ما برای تطبیق این تصویر با واقعیت موجود تلاش می‌کنیم.
اما هر قدر درگیر این تغییر می‌شویم، زندگی‌مان با مشکلات بیشتری مواجه می‌شود. هنوز بسیاری از ما سعی می کنیم خود را فریب دهیم و فکر
می کنیم با نثار عشق‌مان،
می‌توانیم همسر آینده‌مان را طبق دنیای مطلوب خود تغییر دهیم.
براساس تجربیات مشاوران تئوری انتخاب، بیشتر مشکلات زناشویی از فروپاشی این توهم به وجود می‌آید.
اگرچه نمی‌توانیم هیچ کنترلی بر دنیای مطلوب دیگران داشته باشیم،
اما می‌توانیم برای شناسایی آن تصاویر تلاش کنیم و به شیوه ای رفتار کنیم که مشابه آن تصاویر باشد.
************
سه تفاوت رابطه دوستی و رابطه زناشویی:
زندگی زناشویی بر خلاف دوستی که رابطه ای داوطلبانه و آزاد و بر سر اختیار است، تعهدی قانونی، اخلاقی و معمولا دینی محسوب می شود،
از این رو شالوده ازدواج بر
@کنترل بیرونی@ بنا شده است.
در ازدواج بر خلاف دوستی، نزديكي جسماني زن و شوهر از ضروريات محسوب مي شود يعني افراد متاهل @بايد@ با يكديگر در یک مکان زندگی کنند. يا با همديگر تماس نزديك برقرار كنند، ولي دوستان ، لازم نيست با هم زندگي كنند و در تماس دائم با هم باشند.
بر خلاف قطع رابطه دوستی، قطع رابطه زناشویی پیامد های ناگواری مانند نفقه و حمایت همسر، نگهداری از فرزندان، انزوای اجتماعی یا طرد دینی، بی اعتنایی افراد خانواده و یا تقسیم اموال به همراه دارد.
در واقع دوستی های بلندمدت،
تنها رابطه انسانی است که در آن، بدون آن که بدانیم از همان آغاز دوستی @تئوری انتخاب@ را به كار
می بریم.
****************
«تئوری انتخاب» می گوید ما تمام کارهایی که انجام می دهیم از جمله احساس بدبختی مان را نیز خودمان انتخاب می کنیم. دیگران نمی توانند ما را نه بدبخت کنند و نه خوشبخت. تمام آنچه می توانیم از آنها دریافت کنیم یا به آنها بدهیم «اطلاعات» است.
***********
توی این کتاب خیلی خوب نیازهای اساسی انسان رو توضیح می ده و اینکه چطور شدت نیاز هر فرد در تقابل با همسرش اون ها رو دچار مشکل می کنه

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب خودشناسی- هیچ کتابی تا الان انقدر برام روشنگر نبوده. بنظرم باید مدتی صبر کنم( به مطالبش فکر کنم و راجع بهشون با دوستانم گفت و گو کنم) تا توی ذهنم جای خودشو پیدا بکنه. از مشاورم خانوم خطیبی عزیز که این کتابو بهم مهرفی کردن و از مترجم و راوی این کتاب صوتی دکتر علی صاجبی و نهایتا از نویسنده های این کتاب ویلیام گلسر و کارلین گلسر بی نهایت متشکرم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ازدواج بدون شکست


 کتاب استپ
 کتاب واقع نگری
 کتاب خانه درختی 39 طبقه
 کتاب جستارهایی در باب عشق
 کتاب نوشتن خلاق
 کتاب کشتی نو عروسان