کتاب بار هستی

اثر میلان کوندرا از انتشارات قطره - مترجم: پرویز همایون پور-پرفروش ترین رمان های ایران

بار هستی اثر میلان کوندرا، نویسنده‌ی چک، تفکر و کاوش درباره‌ی زندگی انسان و فاجعه‌ی تنهایی او در جهان است... ؛
چگونه بار هستی را به دوش می‌کشیم؟ آیا «سنگینی» بار هول‌انگیز و «سبکی» آن دلپذیر است؟
برداشت فلسفی و زبان نافذ کتاب، از همان آغاز خواننده را با مسائل بنیادی هستی بشر روبه‌رو می‌کند و به تفرک وا می‌دارد... اگرچه شخصیت‌های کتاب واقعی نیستند، از انسان های واقعی، بهتر درک و احساس می‌شوند؛


خرید کتاب بار هستی
جستجوی کتاب بار هستی در گودریدز

معرفی کتاب بار هستی از نگاه کاربران
کتاب میلان کوندرا اولین عنوان بود که من در سال 2013 به Goodreads اضافه کردم. با این وجود من مدت ها بود که برای نهایت آن را خواندم. من حدس می زنم کمی ترسیدم که فلسفه پروسه متراکم برای من بدون پس زمینه در این موضوع بیش از حد خواهد بود. من نیازمند نگرانی نیستم چون بیشتر از آن لذت می بردم و غرق نشدم. \"ما هرگز نمی توانیم بدانیم که چه باید بکنیم، زیرا زندگی تنها یک زندگی را می توانیم با زندگی های قبلی مقایسه کنیم و آن را در زندگی ما کامل نکنیم. من اعتقاد دارم که شخصیت های Kundera در جستجوی زندگی ایده آل بدون در واقع دانستن اینکه کدام یک است و آنها در مورد آنچه که باید آنها باید انجام دهند اشتباه است. آنها تصمیمات زندگی را تغییر می دهند و پس از آن آنها احساس می کنند که آنها را می شکند. با این حال، با توجه به گزینه ای که برای رفتن به راه دیگر و آزاد خود را وجود دارد ترس از اینکه جاده می تواند منجر به خطر آنها وجود دارد. داشتن توانایی برای انتخاب، یک قدرت را می دهد، اما می تواند قاطعانه باشد. نویسنده می گوید: از آنجایی که ما تنها یک زندگی را زندگی می کنیم، تصمیم گیری های ما دشوار است زیرا هیچ مقایسه ای وجود ندارد. با این حال، همانطور که ما فقط یک تصمیم گیری جفت زنده زندگی می کنیم، در تصویر بزرگ، مهم نیست که شهرت اهمیت را افزایش دهد. همانطور که Tomas آن را قرار می دهد، Einmal است keinmal. â € œThe رمان اعتراف نویسنده نیست؛ این یک تحقیق درباره زندگی انسان در دام است که جهان تبدیل شده است. \"من احساس می کنم شخصیت ها توسط محیط اجتماعی و سیاسی، انتخاب های خود و ناتوانی در درک آنچه که از زندگی می خواهند، به دام افتاده اند. برخی از قسمت هایی که من در مورد این کتاب از آن لذت نبردم وجود داشت. من کمی خجالت زده شدم در مورد اشتباهی از Kundera و می خواستم به تکان دادن ترزا برای بازگشت به حس خود. او گفت که او از زندگی اش بیشتر خواسته است و پس از آن او پذیرفتن یک شوهر تقلب را به عهده می گیرد، هرچند او بدبخت است. (کمتر)

مشاهده لینک اصلی
واقعا 3.5، اما من آن را به نفع شک و گرد تا 4. این کتاب مجموعه ای از داستان با لحظه ای از درون گرایی عمیق و سورئال است. جهش های متعددی وجود دارد که خطری را از بین می برد - گاهی اوقات باعث سردرگمی می شود، اما خیلی بد نیست. همه اینها بخشی از یک داستان تمام عیار است. اساسا داستان جنسیت و جنگ سرد در چکوسلووكو. ابتدا دو بخش کمی برای من سخت بود، اما پس از آن من یا به نوشتن مورد استفاده قرار گرفت و یا داستان تغییر کرد. من تا به حال فکر کرده بودم که من نمی خواهم آن را دوست دارم، اما آن را قطعا به عنوان من خواندن را تغییر داد. من فکر نمی کنم می توانم بگویم که کلی این کتاب من را دور انداخت، اما این یک داستان بسیار جالب درباره زندگی و روابط تحت تاثیر شرایط آب و هوایی سیاسی در اروپای شرقی پس از جنگ جهانی دوم است و من خوشحالم که این را خوانده ام.

مشاهده لینک اصلی
این کار روزمره رمان آسیاب نیست. نه هر کس دوست دارد آن را دوست دارد. مبهم، تحریک آمیز، فلسفی و بعضی وقت ها گیج کننده است. آن کمی عاشقانه، کمی تاریخی، کمی سیاسی است و همه چیز آن را غیر قابل تحسین می کند، اما نه. به زیبایی نوشته شده است، شخصیت خود را رانده، منظور من واقعا شخصیت رانده شده است. سه شخصیت اصلی وجود دارد: توماس، جراح، واشر پنجره، ترزا، همسر خجالتی و متعهد و سابینا، معشوقه اش، نگهبان کلاه خزنده. توماس کاد است او دارای ده ها معشوقه است، سابینا شماره 1 و بهترین دوستش است. اما او می تواند این را از ازدواج خود جدا کند و هنوز هم همسرش را دوست دارد، و او می کند. ترزا، او در مورد عاشقان می داند، بر آن هجوم می کشد، اما هنوز توماس را دوست دارد. اما این بسیار پیچیده تر از آن است. رمان در پراگ و زوریخ، بیشتر پراگ، در دهه 1960 در زمان تهاجم به چکسلواکی توسط اتحاد جماهیر شوروی تنظیم شده است. این رویداد کاه است که نوشیدنی داستان را تحریک می کند. همانطور که گفتم پیچیدگی آن بسیار زیاد است و همیشه اینطور صاف نیست که شما می خواهید. اما این کار می کند، اکثر منتقدان در مورد آن موافقند. من آن را 4 ستاره، که بیشتر بر اساس نیروهای شخصیت است.

مشاهده لینک اصلی
من برای بحث هوشمندانه از شرایط انسانی ضعف دارم. اگر نویسنده بتواند موقعیتهای عادی را در حالت متافیزیکی قرار دهد و به شکل دقیق و چشمگیر، چهار ستاره تضمین شود. و اگر آنها ایده ای را به وجود آورند که من را مجبور می کند تا قبل از خواندن، در مداخله خاموش بماند، خوب. پنج ستاره تقریبا کافی نیست، به ویژه اگر این اتفاق می افتد کمتر از پنج صفحه در آن است. من می دانم که زمان بسیار اولیه برای تصمیم گیری بر روی رتبه، اما تصمیم من هرگز با حرکت از طریق پروسه پیشرفت. من همیشه زمانی که نویسنده می تواند به نحوی شفاف به نحوه دید مردم نسبت به تأثیرات تاریخ و زندگی واکنش نشان دهد، به من شگفت زده می شود، اما همچنان توانایی نقاط عظیم را به یک داستان محکم و قوی تبدیل می کند. نه تنها این، بلکه به هر حال و به هر حال به عقب ماندن در مورد اینکه چگونه انسانها به طور کامل با وجود موجودات مواجه می شوند، و آنچه که این سازوکارهای مقابله به معنای درازمدت دارد، فرو می رود. به عنوان مثال، من از کلمه کیتچ در متن با تقلید و مضامین فرهنگی بیش از حد ساخارین شنیده بودم، اما هرگز متوجه نشدم که این مفهوم در طول زندگی واقعی فراگیر است. آن غیر قابل اجتناب است و تقریبا وحشتناک است. البته، من با تمام نکات نویسندگان موافق نیستم، و یکی از آنها کمی ناراحت کننده است که من بتوانم از همه دلخوری بگم. اما در غیر این صورت آن را همیشه بسیار رضایت بخش زمانی که یک کتاب از پتانسیل خود را برای روشنگری آگاه است، و می تواند داستان را با فلسفه در یک روش قابل خواندن قابل مقایسه است. و به همه کسانی که این کتاب را تمام کرده اند، فکر می کنند همه چیز مربوط به جنس است. اگر این همه شما بیرون بیایید، من به شدت توصیه میکنم آن را مرور کنید. خیلی زیاد اگر شما آن را ترک کنید، خیلی از راه را از دست می دهید.

مشاهده لینک اصلی
@ عاشق شدن با یک زن و خوابیدن با یک زن، دو نوع تمایل متفاوت است، نه فقط متفاوت، بلکه مخالف. عشق در تمایل برای همبستگی احساس نمی شود (تمایل به تعداد اندکی از زنان)، اما در تمایل به خواب مشترک (تمایل محدود به یک زن). یک پنجره فلسفی به عشق، اشتیاق، حسادت، و وظیفه - در زمان تهاجم روسیه به چکسلواکی تعیین شده است. هنگامی که شما این را می خوانید، شما روابط خود را - گذشته و حال - دوباره ارزیابی می کنید و تعجب می کنید که آیا فرد به صورت تصادفی به شما @ در یک سبد گلوله ای @ و یا نیم دیگر خود را با توجه به Platos @ سمپوزیوم @ ارسال شده است. در هر صورت، آیا مایل هستید زندگی و آینده خود را برای این شخص تغییر دهید؟ به اندازه ای عجیب و غریب، من تعجب کردم که چرا یک دوست پسر سابق به طور ناگهانی تصمیم گرفت که او را دوست داشته باشد مرا در تابستان گذشته، چند ماه پس از شکست ما. من به یاد داشته باشید که او در حال خواندن این کتاب بود. و اکنون، پس از خواندن این کتاب، من تعجب می کنم که آیا او به من شانس فرستاد - در یک شهر خارجی - مثل Tereza به توماس از طریق شش گزینه قابل تغییر ساخته شده او ارسال شده بود ... و یا او شخص @ my @ dream - ایده من است که به طور ناگهانی در شخص ظاهر شد، بنابراین الهام بخش یکی از عجیب ترین روابط من تا به حال (و او فکر همان زمانی که او را دیدم برای اولین بار ... و سپس دوباره ماه بعد) ؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بار هستی


 کتاب دروغ گویی روی مبل
 کتاب مسئله اسپینوزا
 کتاب تام گیتس 3: همه چی محشر است (نسبتا)
 کتاب روان کاوی از نگاه فروید
 کتاب حکایت دولت و فرزانگی
 کتاب باغ آلبالو