کتاب بازی ها

اثر اریک برن از انتشارات ذهن آویز - مترجم: اسماعیل فصیح-پرفروش ترین رمان های ایران

We think were relating to other people. Actually were all playing games. Forty years ago, Games People Play revolutionized our understanding of what really goes on during basic social interactions. More than five million copies later, Dr. Eric Bernes classic is as astonishing & revealing as it was on the day it was first published.
We play games all the time: sexual games, marital games, power games with our bosses, & competitive games with friends. Detailing status contests like "Martini"; (I know a better way), to lethal couples combat like "If It Werent For You"; & "Uproar,"; to flirtation favorites like "The Stocking Game"; & "Lets You & Him Fight,"; Berne exposes the secret ploys & unconscious maneuvers that rule our intimate lives. Explosive when it first appeared, Games People Play is now widely recognized as the most original & influential popular psychology book of our time. Its as powerful & eye-opening as ever.


خرید کتاب بازی ها
جستجوی کتاب بازی ها در گودریدز

معرفی کتاب بازی ها از نگاه کاربران
از کتاب هایی که خوندنش بر هرکدام از ابنیاء بشر واجب تاکیدی ست.
تمام زندگی انسان رو دسته بندی می کنه، و یکی از زیر-زیر-بخش هاش رو که تبادل های مضاعف یا بازی های اجتماعی نام داره، شرح میده.

برن توضیح میده که انسان سه وجهه شخصیتی داره. کودک، که تمام رفتار های خلاقانه و قانون شکن و ساده ازش منشا میشه. والد، که جنبه شخصیتیه که نصیحت می کنه، بزرگسالانه ست و درواقع اثریه که والدین ما توی ما به جا گذاشتن و ما هم اون رو به بچه هامون منتقل می کنیم. و بالاخره بالغ، که جنبه کاملا منطقی و تاثیرناپذیر از احساساته.

تبادل های مضاعف، یا بازی های اجتماعی، تبادل هایی هستن که یک ظاهر دارن و یک باطن. در ظاهر، شاید به نظر برسه دو نفر دارن با وجهه بالغشون با هم صحبت و تعامل می کنن. اما با بررسی روانشناختی مشخص میشه این تبادل بالغ-بالغ نیست، بلکه کودک-والده. این روابط بازی نام دارن.

این کتاب تعداد زیادی از بازی ها رو معرفی و بررسی می کنه و براشون روش مقابله یا آنتی تز ارائه میده.

با خوندنش، میتونید با رویه تاریک و خودخواهتون آشنا بشید و بفهمید شما چیزی که خودتون فکر می کنید نیستید. دلیل خیلی از رفتار های خود و اطرافیانتون رو درک می کنید و زندگیتون بی شک یک درجه ی بزرگ ارتقا پیدا می کنه.

شدیدن توصیه میشه.

مشاهده لینک اصلی
کتاب بازی‌ها نوشته‌ی اریک برن با استفاده از نظریه‌ی تحلیل رفتار متقابل (TA) به توضیح نحوه‌ی وقت‌گذرانی و به ویژه بازی‌هایی می‌پردازه که در زندگی روزمره تو ارتباطاتمون به صورت ناخودآگاه استفاده می‌کنیم. بازی‌ها یک کتاب تخصصی روانشناسیه که برای خوندنش باید حتما از نظریه‌ی تحلیل رفتار متقابل آگاهی داشته باشیم.
تو این کتاب، بازی‌ها با اسم‌های خلاقانه‌ای توضیح داده می‌شن ولی نوع توضیحات و دسته‌بندی‌ها مبهم هستن. مثلا در حال توضیح یک بازی که تیتر مربوط به اونه، از بازی‌هایی اسم برده می‌شه که قبلش تو کتاب اسمی ازش نیومده و یا وسط یه بازی به توضیح در مورد بازی‌های دیگه پرداخته شده که گیج کننده می‌شه چون نمی‌شه تو ذهن به خوبی طبقه‌بندیش کرد.
نکته‌ای که در مورد این کتاب خیلی مهمه اینه که این بازی‌ها یه احتمال هستن و نه یه قطعیت. به ویژه خوانندگان غیر روانشناس باید اینو بدونن که هر کس به این نحوی که تو کتاب توضیح داده شده رفتار کنه لزوما در حال بازی کردن نیست و مواظب باشیم به کسی برچسب نزنیم.
به نظر من مزیت این کتاب بیش از هر چیزی در ایجاد شناخت و آگاهی از رفتار خودمون هست که ببینیم اگر در حال بازی هستیم نسبت بهش بینش پیدا کنیم و در تلاش باشیم هوشیارانه‌تر زندگی کنیم و ارتباطاتمون رو واقعی‌تر بسازیم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بازی ها


 کتاب خاورمیانه
 کتاب گهواره گربه
 کتاب نیروی حال
 کتاب شور زندگی
 کتاب خیره به خورشید نگریستن
 کتاب مزایای منزوی بودن