کتاب برادران کارامازوف

اثر فئودور داستایفسکی از انتشارات ناهید - مترجم: صالح حسینی-پرفروش ترین رمان های ایران

فئودور داستایوفسکی مدیتیشن قدرتمند در مورد ایمان، معنا و اخلاق، برادران کرامظوف با مقدمه و یادداشتهای دیوید مکداف در پنگوین کلاسیک ترجمه شده است. هنگامی که فدور کرمظوف مالک زمین وحشی به قتل رسیده است، زندگی پسرانش غیرقابل برگشت می شود: میتا، عصبی، که رقابت تلخ آن با پدرش بلافاصله او را تحت سوء قصد قرار می دهد برای برده داری؛ ایوان، روشنفکر، که شکنجه های ذهنی او را به شکست می اندازد؛ Alyosha روحانی، که سعی می کند تا شکاف های خانوادگی را درمان کند؛ و شکل سایه ای از سمیردیکوف، برادر ناتنی خود. همانطور که تحقیقات و محاکمات بعد از آن نشان دهنده هویت واقعی قاتل است، شاهد دودویی دواستیفسکی دنیایی را به وجود می آورد که خطوط بین بی گناهی و فساد، خیر و شر، تاری و هر چیز ایمان به بشریت تست شده است.


خرید کتاب برادران کارامازوف
جستجوی کتاب برادران کارامازوف در گودریدز

معرفی کتاب برادران کارامازوف از نگاه کاربران
837. The Brothers Karamazov, Fyodor Dostoevsky
برادران کارامازوف - فئودور داستایوسکی (ناهید) ادبیات روسیهآ تاریخ نخستین خوانش: بیست و پنجم ماه سپتامبر سال 2002 میلادی
Bratia Karamazovy = The Karamazov brothers
Characters: Dmitri Fyodorovich Karamazov, Ivan Fyodorovich Karamazov, Alexei Fyodorovich Karamazov, Pavel Smerdyakov, Agrafena Alexandrovna Svetlova, Katerina Ivanovna Verkhovtseva, Fyodor Pavlovich Karamazov, Father Zosima, the Elder, Ilyusha, Nikolai Krassotkin.
Abstract: The Brothers Karamazov is a passionate philosophical novel set in 19th century of Russia that enters deeply into the ethical debates of God, free will, and morality. It is a spiritual drama of moral struggles concerning faith, doubt, and reason, set against a modernizing Russia.
عنوان یک: برادران کارامازوف، ترجمه: مشفق‌همدانی، نشر: تهران، صفی علیشاه، امیرکبیر، 1335، در 2 جلد، تعداد صفحات: نامعلوم
عنوان دو: برادران کارامازوف، ترجمه: صالح حسینی، نشر: تهران، نیلوفر، 1367؛ چاپ دیگر: تهران، ناهید، چاپ هشتم 1376، در 2 جلد، تعداد صفحات: نامعلوم، شابک: دوره 96462050701، 9646205062
عنوان سه: برادران کارامازوف، ترجمه: رامین مستقیم، نشر: تهران، نگارستان کتاب، چاپ نخست 1390، در 2 جلد، تعداد صفحات: نامعلوم، شابک: دوره 9786001900532، جلد1: 9786001900518، جلد2: 9786001900525
عنوان چهار: برادران کارامازوف، ترجمه: اسماعیل قهرمانی­پور(شمس خوی)، نشر: تهران، سمیر، چاپ نخست 1391، در 2 جلد، تعداد صفحات: نامعلوم، شابک: جلد۱: 9789642201860، جلد2: 9789642201874
عنوان پنج: برادران کارامازوف کوتاه شده، ترجمه: حسن زمانی، نشر: تهران، همشهری، چاپ نخست 1391، تعداد صفحات: 61 ص، شابک: 9789642412013
این مشهورترین اثر داستایوسکی برای نخستین بار به صورت پاورقی در سال‌های 1879 میلادی تا سال 1880 میلادی در نشریه ی «پیام‌ آور روسی» منتشر شد؛ گویا قرار بوده یک مجموعه سه گانه باشد، اما چهار ماه پس از چاپ کتاب، نویسنده از در این سرای بگذشتند و به آن سرای دیگر شتافتند. داستان فئودور کارامازوف؛ پیرمرد فاسد و پولدار است با سه پسر خویش؛ به نامهای: میتیا، ایوان و آلیوشا، و پسر نامشروع اش به نام اسمردیاکوف. کتاب هماره شگفتی اندیشمندان و بزرگواران را برانگیخته، و آنها را به کف زدن و آفرین گویی واداشته است. نویسنده خود نیز یکی از شخصیتهای همین داستان است، و گاه نقش راوی داستان را میپذیرد. هر چهار پسر، از پدر خویش بیزار هستند؛ میتیا افسر است و زودرنج؛ ایوان تحصیلکرده و بدبین و سرد مزاج، و آلیوشا قهرمان داستان است و در صومعه، زیر نظر پدر زوسیما با باورهای اورتودکس پرورش یافته، و شخصیتی دوستداشتنی دارد؛ و اسمردیاکوف نوکر خانه است و فاسد و بدقلب. ماجرا همزیستی این چهار با هم است. ... ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
تولستوی و داستایوسکی
تفاوت تولستوى با داستايوسكى، مثل تفاوت سعدى و حافظه.
شعرهاى سعدى، سهل و ممتنعه: يعنى از بس ساده و روان هستن، آدم فكر مى كنه سرودن همچين شعرى كارى نداره. ولى وقتى مى خواد مثلش رو بگه، مى بينه امكان نداره. تولستوى هم همين طوره.
شعرهاى حافظ، ولى يه جوريه كه آدم وقتى مى خونه، نه تنها فكرِ تحدّی هم به مخیّله ش خطور نمى كنه، بلكه حيران مى مونه كه يه انسان چطور تونسته همچين شعرى بگه؛ از بس الفاظ و معانى و مضامين عجيب و غريبى داره و پر از شيدايى و جنونه. داستايوسكى اين طوريه.

این کتاب
بهترین اثر داستایوسکی نیست به نظر من (به رغم عده ی زیادی). بهترین اثرش، جنایت و مکافاته و بعد، ابله. اما در رده ی سوم، این رمان مستطاب قرار میگیره و سومین اثر داستایوسکی بودن، یعنی بهترین اثر ادبیات بودن.

آلکسی قدّیس
هر کدوم از سه برادر، دنیایی شگرف و زیبا و گاهی وحشتناک دارن. اما اون کسی که من عمیقاً و از عمق جانم باهاش همذات پنداری کردم، آلیوشا، برادر کوچک تر بود.
(view spoiler)[چه اون زمان که مجذوب عوالم دین بود و از برادرانش گریزان بود، چه اون زمان که به ورطه ی سقوط افتاد و چه اون زمانی که به سجده افتاد و زمین خاکی رو بوسید و زندگی رو تقدیس کرد و به نوع جدیدی از عرفان رسید. (hide spoiler)]
مشابه این شخصیت سالک رو، در هیچ رمان دیگه ای ندیدم و بعید میدونم ببینم. چرا، امثال @خرمگس@ یا @سرگشته ی راه حق@ هم شخصیت هایی مذهبی آفریدن، ولی در مقابل سلوک عظیم آلیوشا، اونا فقط بچه بازی هستن.

مشاهده لینک اصلی
آه برادر کرامظوف، جایی که تو هستی؟ تقسیم کارامازوف خانواده بیش از همه بحثهای اخلاقی فلسفی و ذهنیت منفی را تحت تأثیر قرار داده است. اما اونم من بیشتر علاقمند به مشاهده طبیعت انسانی هستم، نه شنیدن یک دسته از مردم، در حال صحبت کردن در مورد اینکه چگونه انسان باید عمل کند. نه از زمان کالج، زمانی که بسیاری از کلاس های فلسفی را که می توانستم در آن شرکت داشته باشم گرفتم، چنین بحث هایی توجه من را به خود جلب کرده است. این روزها چند نویسندگان می توانند از طریق صدها صفحه از مطالب خواندن را مطالعه کنند و منافع من را حفظ کنند. داستایوفسکی می تواند این کار را بکند، زیرا می دانم که او این وفاداری را با پایان دادن به آن به طور معناداری (اگر به طور کامل با بسته های جادویی متمایل شده) پاداش نداشته باشد، پاداش می دهد و با اقدام ناگهانی بواسطه شخصیت های حیاتی که توسط دئون ها محدود به محدودیت های آنها بود، ساختن.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب برادران کارامازوف


 کتاب خودت باش دختر
 کتاب زندگی 3.0
 کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
 کتاب مزایای منزوی بودن
 کتاب مدرسه کیفی
 کتاب سیلماریلیون