کتاب خاورمیانه

اثر برنارد لوئیس از انتشارات نشر نی - مترجم: حسن کامشاد-پرفروش ترین رمان های ایران

In a sweeping and vivid survey, renowned historian Bernard Lewis charts the history of the Middle East over the last 2,000 years, from the birth of Christianity through the modern era, focusing on the successive transformations that have shaped it. Drawing on material from a multitude of sources, including the work of archaeologists and scholars, Lewis chronologically traces the political, economical, social, and cultural development of the Middle East, from Hellenization in antiquity to the impact of westernization on Islamic culture. Meticulously researched, this enlightening narrative explores the patterns of history that have repeated themselves in the Middle East.


خرید کتاب خاورمیانه
جستجوی کتاب خاورمیانه در گودریدز

معرفی کتاب خاورمیانه از نگاه کاربران
اگه دنبال کتابی برای آشنایی با خاورمیانه هستید، این کتاب رو برای شروع پیشنهاد می دم.
کتاب از قبل از اسلام شروع می شود و تا سال 1995 ( سال انتشار کتاب) ادامه پیدا می کند. هر چند به بررسی مختصر تاریخ ایران هم می پردازد، اما باید توجه داشت که منظور از خاورمیانه جهان عرب است. به همین دلیل ، از قرون وسطی به بعد بیشتر به تاریخ امپراطوری عثمانی و برخورد آن با جهان غرب می پردازد. در سال های معاصر نیز بیشتر به بررسی کشورهای حاصل از تجزیه این امپراطوری می پردازد.
برای من کتاب مفیدی بود برای آشنایی با تاریخ این منطقه از جهان. چرا و چگونه کشورهای عرب خاورمیانه بدین شکل بوجود آمده و تغییر و تحول می یابند.
اگرهنوز در ابتدای مطالعه تاریخ هستید، این کتاب گزینه مناسبی است. اما اگر تاریخ ایران برای شما جذابیت بیشتری دارد، این کتاب را در اولویت های بعدی خود قرار دهید.
یکی از نقص های کتاب مختصر بودن آن است. جسته و گریخته به مباحث می پردازد، در طول تاریخ جلو و عقب می رود و خواننده باید دیدی روشن نسبت به تاریخ منطقه داشته باشد تا بتواند بهتر مطالب کتاب را درک کند.
مترجم کتاب حسن کامشاد است و ناشر آن، نشر نی. پس سخنی در این باره نمی توان داشت که هر دو استاد اند و کارکشته در این زمینه

مشاهده لینک اصلی
کتاب جامع و محققانه ای بود.نویسنده استاد مرکز مطالعات پیشرفته ی پرینستونه و مترجم هم معرف حضور اکثر کتابخونای ایرانیه.نویسنده تاریخ خاورمیانه از قبل از مسیحیت رو تا دوران حاضر بررسی میکنه.نویسنده سعی کرده نکات مهم از قلم نیفته.کتاب با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تموم میشه.تنها بدیش کثرت غلظت عثمانی گراییه.جذاب ترین بخش های کتاب از نظر من بررسی تحول فرهنگی خاورمیانه بود که نویسنده سعی کرده بود با شاهد و مثال اوردن از تمام هنرها و جامعه این تحول رو نشون بده.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خاورمیانه


 کتاب راه نفوذ بر دلها
 کتاب اصول تربیت فرزند
 کتاب هنر همچون درمان
 کتاب مزایای منزوی بودن
 کتاب واقع نگری
 کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز