کتاب خلق شدگان یک روز

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات قطره - مترجم: نرگس خوزان-پرفروش ترین رمان های ایران

دکتر اروین د. یالوم، متولد 13 ژوئن 1931، استاد روان پزشکی دانشگاه استنفورد آمریکاست. او علاوه بر این که در شاخه ی درمان فعالیت دارد، نویسنده ای زبردست در زمینه ی روان پزشکی و خالق آثاری چون روان درمانی اگزیستانسیال است. هم چنین، یالوم رمان هایی بر پایه ی مشکلات روان پزشکی و رویارویی بیماران با اختلالات شان نوشته است، از جمله کتاب های شگفت انگیز درمان شوپنهاور و وقتی نیچه گریست. دکتر یالوم در خلق شدگان یک روز، با نقل قول از فیلسوفی به نام مارکوس اورلیوس، «یک روز» را به عنوان نماد فناپذیری انسان و محدود و موقتی بودن زندگی او برمی گزیند. او با شیوایی خاص کلامش و با طرح ساده و به دور از تکلف مکالمات بین درمانگر و بیمار، داستان را طوری پیش می برد که گویی خود خواننده در آن حضور دارد؛ پس از اتمام این تجربه، خواننده آن دگرگونی شگرف و گشوده شدن پنجره ی زیبایی از امید به سوی شخصیت های داستان را با تمامی وجود خود حس می کند


خرید کتاب خلق شدگان یک روز
جستجوی کتاب خلق شدگان یک روز در گودریدز

معرفی کتاب خلق شدگان یک روز از نگاه کاربران
اگر شما یک دکتر هستید، گوش دادن به یک قطعه از کسب و کار شما @! اگر شما یک روانپزشک نیستید، باید این کار را انجام دهید. یالوم گوش می دهد، او کار خوبی انجام می دهد و به همسرش اهمیت می دهد. من تعجب می کنم، می گویم من اشتباه هستم، تلاش می کنم، کتاب هایی را که دوست دارم، به اشتراک می گذارم، و می بینم که هر کسی که راه خود را از طریق راه خود پیدا می کند، نیز بی اعتبار است. به عنوان یک فرد نزدیک به پنجاه زندگی، این مسائل زندگی معمولی را مطالعه می کند. این زندگی در زندگی بسیار آزار دهنده است. برای اینکه با خودمان باقی بمانیم، خستگی بزرگی است که ما در معرض آن هستیم. این نیز سوزانده شده است. من قطعا به شما توصیه می کنم که در هنگام نشستن به صفحه گوش کنید.

مشاهده لینک اصلی
من دوست داشتم این را بخوانم چون تحقیقات موردی از یک روانپزشک مشهور دکتر یالوم است که می تواند در مورد بیمارانش با شیوه ای روشن و جالب بنویسد که شما می خواهید بیشتر بدانید. شما احساس می کنید که در آنجا در دفتر درمانگران و گوش دادن و تماشای آنها شنیده می شوید چون شش بیمار داستان های خود را می گویند و از طریق مسائل خود کار می کنند. این قانع کننده، دعوت و جذاب است. به عنوان یک متفکر درمانگر ناخوشایند این فقط یک خواندن کامل بود! من آن را توصیه می کنم، به ویژه اگر همیشه می خواستم پرواز در دیوار پس از درب در دفتر درمانگران بسته شد، و شما را تنها در اتاق انتظار است.

مشاهده لینک اصلی
من این بازبینی را با این واقعیت پیش میبرم که من بزرگترین طرفدار اگزیستانسیالیسم نیستم. پس از گفتن این، پس از فصل اول من در عشق بودم. یالوم یک داستانپرداز استادانه است که سفرهای درمانی را با هر یک از مشتریان خود به اشتراک می گذارد. درک این، دشوار است که واقعیت را از داستان بیاموزید، همانطور که قصد Yaloms بود. به عنوان یک درمانگر، من ترجیح می دادم که بیشتر در مورد جلسات اصلی، به جای پس اندازهای خیالی، بیشتر بدانم.

مشاهده لینک اصلی
پس از سه رمان، من به این مجموعه از داستان های بالینی حمله کردم. آنها درمان های کوتاه و جدید را با توصیف درمان های دورتر ترکیب می کنند، اما به نوعی به زندگی روانپزشک قدیمی باز می گردند. قابل توجه است که جنبه @ human @ روانپزشک، همدلی با بیماران خاص و خود انتقاد با توجه به رویکرد با دیگران است. آنچه که توصیف شده، پرونده بالینی در خود نیست، بلکه یک مسیر درمان است که در آن دو شخص اصلی هستند.

مشاهده لینک اصلی
ایروین با انجام تکرارهای جزئی اخلاق حرفه ای به روانپزشکان واقعی، آن را به خواننده ارائه کرد. واقعیت این است که واقعیت ها واقعی هستند یا نزدیک به واقعیت هستند که کتاب باور نکردنی است. من به درد بسیاری برای ترس از تقسیم توجه کرده ام، اما همه در این مورد نیستند. توجه داشته باشید شخصی: من یک قلم چوب را خریدم و برای لذت بردن از چیزهایی که بیماران می گویم رفتم. لذت بردن از این خواندن و خواندن این کلمات در سال های آینده خواهد بود. در نهایت توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خلق شدگان یک روز


 کتاب تسلی بخشی های فلسفه
 کتاب واقع نگری
 کتاب هنر همچون درمان
 کتاب خانه درختی 13 طبقه
 کتاب سیر عشق
 کتاب رهبری