کتاب داستان های جشن تولد

اثر هاروکی موراکامی از انتشارات قطره - مترجم: اسدالله امرایی-پرفروش ترین رمان های ایران

کتاب مجموعه‌ای از یازده داستان با موضوعیت تولد است که توسط هاروکی موراکامی جمع‌آوری شده و آخرین داستان نیز نوشتۀ موراکامی ست. ایده‌ی جمع آوری داستانهای تولد به زبان انگلیسی و ترجمه آن ب‌ زبان ژاپنی با خواندن داستانی به نام "تولد تیموتی" نوشته ی "ویلیام ترور" ایجاد شد. سپس موراکامی شروع به جستجوی در تمامی مجموعه‌های داستان کوتاهی کرد که خود در اختیار داشت یا دیگران می‌توانستند در اختیار وی گذارند. در این مجموعه داستان‌های شاد بسیار کم اند و چند تا از آن‌ها کاملا تاریک هستند. به نظر موراکامی علت این تیره و تار بودن فضای داستان‌ها این است که اغلب رمان نویسان، به طور طبیعی، قادر نیستند دنیا را با ارزش های ظاهری درک کنند. اگر اغلب مردم تصور شمع روی کیک و آواز "تولدت مبارک" را دارند، بر عکس، یک رمان نویس با شنیدن کلمه‌ی تولد احتمالاً فکر می‌کند که "بگذار یک تولد ناشاد رو تصویر کنم".


خرید کتاب داستان های جشن تولد
جستجوی کتاب داستان های جشن تولد در گودریدز

معرفی کتاب داستان های جشن تولد از نگاه کاربران
داستان های تولد تا اندازهای از دست رفته است. در حال حاضر خواندن و لذت بردن از داستان داستان موراکامی خود را در زن کوتوله ای کور و داستان ریموند کارور در مورد آنچه که ما در مورد صحبت صحبت در مورد عشق من هنوز احساس می کردم که ارزش خواندن خواسته بود که می خواستم برخی از دنیس جانسون و دیوید فورستر را امتحان کنید والاس نویسندگان ذکر شده برای من همراه با اکتشافات جدید آندره لی و راسل بانک ها برجسته بودند. بقیه با کمی نگران کننده بودند. من واقعا از معرفی موراکامی و مینی بیو از هر نویسنده قبل از داستان خود لذت می برم - ویژگی ای که این احساس را بیشتر از بسیاری از مجموعه داستان های چند نویسندگی ایجاد کرد.

مشاهده لینک اصلی
مجموعه ای از داستان های کوتاه با یک موضوع مشترک: theyre همه در مورد جشن های تولد - و در عین حال آنها هیچ چیز مشابه است. مجموعه درون دریایی از melancholia و غم انگیز پوشیده شده است، به عنوان جشن های تولد اغلب با بازتاب و چشم انداز عمیق در زندگی مرتبط است که گذشت مردم خود را در معرض بسته شدن، برای امید، و برای چیزی بیش از آنچه که تا به حال به دنبالش هستند، پیدا می کنند. داستان مورد علاقه من شاید یکی از اولین مجموعه بود. مور توسط راسل بانکز در عقب ذهن من ماندگار است و شاید همواره آن را گنجاند. من همچنین تولد تولد Andrea Lee را دوست داشتم که داستان زیبای فروپاشی و قدرت در یک ازدواج پیچیده است. این بسیار دوست داشتنی و پیچیده است، که من با توجه به استفاده از آن برای یک کلاس که من آموزش. تولد Timothys از ویلیام ترور نیز غافلگیر کننده بود. آن را به یک داستان جالب از اینکه چگونه روزهای تولد همیشه خانواده های استعمار را به نام سنت و عادت به هم می پیوندند. چیزی که من بیشتر از همه دوست دارم این است که چگونه نوشتار کمترین است؛ حتی اگر داستان ها به طور گسترده ای متفاوت باشند، هر کدام یک صدا را به طور یکسان و با یکدیگر متحد می شوند. Bitthday Stories @ با من در تلاش است تا داستان کوتاهتری را در آینده نزدیک بخواند.

مشاهده لینک اصلی
این اولین بار است که کتاب موراکامی خوانده ام. این واقعا کتاب خود نیست، او فقط آن را معرفی کرد. یک دسته از نویسندگان بزرگ، داستان کوتاهی با موضوع در روزهای تولد ایجاد کرده اند و آنها می خواستند آن را کامپایل کنند. اگرچه این طور نیست که توسط موراکامی نوشته شده باشد، این کتابی بود که من را بسیار کنجکاو کرد تا او را پیدا کند و او را بخواند و این خیلی خنده دار بود، وقتی این کتاب را خریدم، حداقل 10 ماه بعد، تولد من نبود. پس چه جالب در مورد تولدت؟ چه چیزی آنها را ویژه می کند؟ اگر شما خود را در معرض معضل واقعی تولدها مخصوصا خودتان قرار دهید، توصیه می کنم از والدین خود بپرسید یا بهتر است یک پیوند کیهانی را با استفاده از یک نمودار شمارشی از نوع خاصی پیدا کنید. با این حال، اگر شما به طور جدی می خواهید خواندن خوب داشته باشید و می خواهید یک ماجراجویی با پوچ داشته باشید، گاهی اوقات خنده دار با مقدار مناسب سارکاس و غرور، این کتاب ممکن است به شما بدهد. لذت بردن!

مشاهده لینک اصلی
مقدمه بسیار خوب بود، با یک حافظه کوتاه از خود Murakami؛ او می نویسد: به عنوان صاف به عنوان آب جریان رودخانه است. پس از توصیف چگونه او موفق به جمع آوری تمام 13 داستان، و کمی در مورد هر یک از گفتن است که بسیاری از آنها داستان خوشحال نیست - من به خصوص آخرین پاراگراف، کاملا heartwarming دوست داشت ، گفت: @ به طور کلی، به عنوان سردبیر (و در یک مورد به عنوان نویسنده)، امیدوارم که حداقل یک داستان در سیزده مورد موجود در این مجموعه وجود داشته باشد، چه خوشحال و چه نباشد، که به شما لذت واقعی می دهد و باعث می شود شما میخواهید بخشی از روز تولد بعدی خود را دوباره بخوانید. تا زمانی که این زمین از ما همچنان در اطراف خورشید دور بماند، روز تولد شما یک بار در سال یکبار اتفاق خواهد افتاد و یا اینکه در رادیو گزارش می شود یا نه یک روز خاص خواهد بود. @ خوب، آقای آقای موراکامی، من قصد دارم بخشی از 13 روز تولد من را با داستانهایی که در این کتاب جمع آوری کرده اید، صرف کنم. :)

مشاهده لینک اصلی
تلاش دوم من این ماه در مجموعه ای از داستان های کوتاه است. داستان های این مجموعه توسط همه نویسندگان مختلف انتخاب شده توسط Haruki Murakami است. من فکر می کنم که بسیاری از نویسندگان به برخی از بخش های آن کمک کرده اند به این که بیشتر از این کتاب بیش از دیگر (دیو Eggers چگونه ما گرسنه) افزایش یافته است. علاوه بر این، من موراکامی ها را کوتاه مقدمه نویسنده و نقد کار قبل از هر داستان (و همچنین در مقدمه) دوست داشتم. داستان هایشان جالب بود، هرچند که من عاشق داستان کوتاهی نبودم. از آنجایی که همه آنها در مورد روزهای تولد بود، خواندن کتاب مرا در حالت فکر کردن در مورد جشن و احترام آن روز حفظ کرد. من فکر می کنم وجود یک موضوع بهتر از مجموعه ای از داستان های تصادفی بیشتر از همان نویسنده (یا از نویسندگان مختلف است، اما عنصر متحد بودن دوره زمانی یا مکان).

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب داستان های جشن تولد


 کتاب 1984
 کتاب بیگانه
 کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم
 کتاب جستارهایی در باب عشق
 کتاب واقع نگری
 کتاب مردی به نام اوه