کتاب دختری با کت آبی

اثر مونیکا هسی از انتشارات میلکان - مترجم: حمید هاشمی-پرفروش ترین رمان های ایران

غم و غصه‌ی من اين طوریه. مثل يه اتاق خيلی به هم ريخته كه برقش رفته. تاريكی‌ش به خاطر ماتميه كه برای باس گرفتم. اولين چيز بدی كه تو اين خونه‌س همينه. به محض اين كه وارد خونه می‌شی، اولين چيزی كه می‌بينی همينه كه رو همه‌چی سايه افتاده، ولی اگه بشه چراغو روشن كنی، می‌بينی خيلی چيزها تو اتاق هست كه درست نيست يا سر جاش نيست. ظرف‌ها كثيفه، روشويی پر كپكه، فرش‌ها كجه. فرش كج‌ام الزبته. اتاق به هم ريخته‌م الزبته. اگه اين‌قدر احساساتم تو تاريكی نپيچيده بود، غصه الزبت رو هم حس می‌كردم. چون الزبت نمرده، الزبت بيست دقيقه اون طرف‌تر با يه سرباز آلمانی زندگی می‌كنه. می‌گه دوسش داره، شايد هم واقعا داره. يه بار ديدمش، اسمش رولفه. خوش‌تيپ و قدبلند بود و لبخند دوستانه‌ای داشت. حرف‌های درستی هم می‌زد و می‌گفت برای يكی از مقامات بالای اداره‌ی گشت كار می‌كنه و من اگه چيزی می‌خوام می‌تونم بهش بگم، چون دوستای الزبت دوستای اونم هستن. باهاش دست دادم و همون لحظه می‌خواستم بالا بيارم؛


خرید کتاب دختری با کت آبی
جستجوی کتاب دختری با کت آبی در گودریدز

معرفی کتاب دختری با کت آبی از نگاه کاربران
کتاب خوب

مشاهده لینک اصلی
حقیقت اساسی در این داستان خیالی از جنبش مقاومت جوانان هلند در طول جنگ جهانی دوم موجب می شود که خواندن احساسی انجام شود. پیچ و تاب سرنوشت در داستان باعث می شود که لبه صندلی خود را بخواند. اخلاق داستان - هیچ چیز دقیقا همانطور که در جنگ / اشغال به نظر می رسد نیست. آن دسته از بازیکنان مجبورند (برای زنده ماندن) بازیگران می شوند که می توانند فراتر از سطح نگاه کنند، بیرون از حقیقت نگاه کنند و هر چه را که برای محافظت از زندگی، اموالشان و بیشتر از تمامیت آنها، حتی اگر آزادی آنها به خطر افتاده باشد، انجام می دهد.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب نوعی از چیزهایی است که من معمولا از آن لذت می برم، من برای چند فصل اول علاقه مند بودم، اما همانطور که داستان ادامه داشت، به شدت در Hanneke اعتقاد داشتم. این داستان به دنبال یک الگو نسبتا قابل پیش بینی بود، من در واقع دیدم این قطعنامه در آینده و پس از آن احساس پایان را کمی ناامید کننده بود. سبک نویسندگان خوب است، اما یک نویسنده با استعداد است، اما طرح فقط من را درگیر نمی کند و احساس واقعی و واقعی نمی کند.

مشاهده لینک اصلی
داستان عالی WW11 که در هلند اتفاق می افتد. داستان بسیار متفاوت با شخصیت های جالب من نمی توانم آن را پایین و دوست داشت هر صفحه.

مشاهده لینک اصلی
3.5 ستاره نقل قول مورد علاقه من در واقع از یادداشت نویسنده در پایان آمده است: @ من می خواستم به داستان خیانت های کوچک در وسط یک جنگ بزرگ بگویید. من می خواستم تصورات فصل دوم را که ما از شجاعت و بدبختی اخلاقی انجام می دهیم، نشان دهیم، و چگونه همه ما قهرمانان و خائنانی هستیم. @ Monica HesseI این کتاب را بلافاصله پس از شبکه آلیس، که همچنین جنگ جهانی دوم بود و به خوبی نوشته شده بود، خواند. به نظر می رسد که نظر من کمی ناهموار است و ممکن است در صورت وجود چنین شرایطی بالاتر باشد. در کل، این رمان به خوبی نوشته شده بود. آن را به عنوان YA طبقه بندی می کند، بنابراین من فکر می کنم این انتخاب خوبی برای نوجوانان سالخورده است که علاقه مند به داستان های تاریخی، و همچنین بزرگسالان است. من می توانم بگویم که Ive تعداد قابل توجهی از داستان های جنگ جهانی دوم را بخوانید، اما این یکی دو تا از حقایق جالبی بود که من قبل از آن آگاه نبودم، که خیلی خوب بود. من دوست داشتم که این داستان عمدتا به صورت ... آمد. اگر همه می تواند به یک عمل کوچک سرکش کمک کند، می تواند منجر به یک شورش بزرگ در یک جنگ شود. پایان دادن به پیچ و تاب بود که من نمی بینم آینده و داستان را به یک یادداشت جذاب تر نیز پایان داد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دختری با کت آبی


 کتاب بازی ها
 کتاب خانه درختی 13 طبقه
 کتاب دروغ گویی روی مبل
 کتاب بریت ماری اینجا بود
 کتاب کافه چرا
 کتاب مترو 2034