معرفی کتاب دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل

اثر هاروکی موراکامی از انتشارات نشر ثالث - مترجم: محمود مرادی-پرفروش ترین رمان های ایران

این کتاب شامل 7 داستان از موراکامی است که شش داستان آن از مجموعه «بید نابینا، زن خفته» و داستان دیگر از مجموعه «فیل ناپدید می‌شود» انتخاب شده است. «سال اسپاگتی»، «میمون شیناگاوا»، «قلوه سنگی که هر روز جا به جا می شود»، «دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای آوریل»، «اسفرود بی دم» و «مرد یخی» عناوین داستان های این کتاب است که اغلب حول محور یک زن و مرور کوتاه زندگی او نوشته شده است. استفاده از کلمات ساده و تاثیر گذار در کنار وجود اسامی شرقی و توصیف زندگی شرقی در بعضی داستان ها همراه با بازی با کلمات و دیالوگ های کوتاه و تاثیر گذار شخصیت های داستان، بر جذابیت این کتاب افزوده است. در بخشی از این کتاب می خوانیم: «در یکی از فرعی ‌های تنگِ منطقه شیکِ ‌هاراجوکوِ توکیو از کنار دختر صددرصد ایده‌الم رد می‌شوم. راستش را بخواهید، آن‌قدر‌ها خوشگل نیست. هیچ ویژگی خاصی ندارد. لباس‌هایش ابداً استثنائی نیستند. از خواب بیدار شده و مو‌های پشت سرش تاخورده است. جوان هم نیست. با این وجود از پنجاه یاردی می‌تونم بفهمم: او دختر صددرصد ایده‌ال من است. لحظه‌ای که می‌بینمش، قلبم از سینه‌ام بیرون می‌زند و د‌هانم مانند چوب خشک است. تیپ محبوب خود شما می‌تواند دختری باشد که قوزک پا‌هایش، ظریف است یا چشمانش درشت و یا انگشتانش کشیده است. یا این‌که بی‌جهت مجذوب دختری می‌شوید که وقتش را سر غذا تلف می‌کند. تیپ بعضی دختر‌ها هم با سلیقه من جور درمی‌آید. گاهی توی رستوران به خودم می‌آیم و می‌بینم خیره دختری شد‌ه‌ام که پشت میز بغلی نشسته چون شکل بینی‌اش را دوست دارم ... چند دیالوگ برگزیده از کتاب: - زندگی کردن با حسادت خیلی سخته. مثل این می مونه که جهنم کوچیکت رو هی با خودت این طرف و اون طرف ببری. - از کارشناسی در بورس تا شیشه شوری، فاصله خیلی زیادی هست... - راستشو بخواین شستن شیشه ها برام کمتر استرس داشت. اگه قرار باشه چیزی سقوط کنه خودم هستم نه قیمت سهام. -مهم آن است که در قلبت تصمیم بگیری شخص دیگری را با تمام وجود بپذیری و وقتی این کار را بکنی، اولین و آخرین بار خواهد بود...چه قدر عجیب است که فرد مورد علاقه ات را پیدا کنی و فرد مورد علاقه ات پیدایت کند. معجزه است. یک معجزه آسمانی.


خرید کتاب دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل
جستجوی کتاب دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل در گودریدز

معرفی کتاب دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل از نگاه کاربران
براى درك موراكامى، لازمه كه آدم با رئاليسم جادويى آشنا باشه. فکر کنم نباید توى موراكامى دنبال كافكا گشت. بايد بيشتر دنبال ماركز بود. یعنی دنبال مفاهيم عميق انسانى نبايد بود، بلکه باید فقط دنبال سرگرمی بود. به علاوه، داستان هاش جذابيت داستانى ندارن (پيرنگ قوى، تعليق، يا توصيفات خاص، يا شخصيت پردازى قدرتمند، يا...) و قشنگيشون فقط به خاطر اینه که یه ایده ی جادوییِ نو و عجیب رو برداشته و حولش نوشته.

از بین داستان ها، فقط از داستان @اسفرود بی دم@ خوشم اومد، اونم بیشتر به خاطر طنز بودنش. ولی باقی داستان ها هم بد نبودند. بعضیاشون جادوی کمرنگ تری داشتن، مثل @دیدن دختر صد در صد دلخواه[email protected] و @سال اسپاگتی@ و بعضیاشون، جادو عنصر اصلی داستان بود، مثل @مرد یخی@. بیشتر داستان ها عاشقانه بودن.

مشاهده لینک اصلی
فکر کنم این سومین کتابی بود که از این نویسنده خوندم و به دلم هیچ ننشست. نمیدونم چرا اینقدر یهو همه ازش تعریف کردند به نظرم خیلی نویسنده های دیگه هستند که حق همه گیر شدن و حرف زدن ازشون بیشتره تا ایت نویسنده. فکر نکنم دیگه سراغ کتاب های این نویسنده برم.
این کتاب هم مثل دو کتاب قبلی این نویسنده نصفه رها شد:(
این کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه هست که یکی از داستان های آن هن نان اسم کتاب است.

مشاهده لینک اصلی
Dalâ¡Ã ukázka toho، že Murakami je kvalitnà نویسنده. nemusà psát pokaždà © 200 strankovà © romány، aby vÃs zasÃhl. poslouchïnà mi trvalo 15 دقیقه. a stejnÄ\u003e به bylo silnà ©. بله، جسم، že KONEC BUDE شیرین، JAK SE CELà © poslouchánà oÄ ekává. آره منم میگم: من شروع کردم به یک بار @ و به پایان رسید @ داستان غم انگیز، آیا شما فکر نمی کنم؟ @ mÄ\u003e pÅ ™ esvÄ\u003e dÄ ila o tom، že to tak nebude. prostä\u003e jo nooo Murakamiho mžžu a vždy moct budu. @ آنها دو جوان روشن و متعهد بودند، اما با تلاش های بی وقفه آنها توانستند بار دیگر دانش و احساس را بدست آورند که آنها را مجبور به بازگشت به عنوان اعضای جامعۀ جامعه می دانند. @ زگیل ناپاک خاطرات گمشده خود را پر زد برای خلاصه ترین لحظات در قلب خود. @ â ¤ ¸

مشاهده لینک اصلی
این در واقع فقط یک داستان کوتاه است و نه 200 صفحه طولانی آن. این یک تفکر فکری بود. هرگز چیزی از هاروکوی موراکامی چیزی نگفتم و از این که از طریق این داستان راحت بود شگفت زده شدم. داستان خود یک مرد ساده ای بود که فکر می کرد که باید به دختر 100٪ کامل جواب دهد. با ناراحتی و امید پر شده بود و من آرزو می کردم بیشتر باشد. هرچند شما هرگز دختر را نمی بینید که در نهایت آنها را تحویل می دهید. :)

مشاهده لینک اصلی
این فقط یک داستان کوتاه است و نه یک کتاب. با این وجود، هر بار که دوباره آن را بخوانم، به من بازمیگردد. احتمالا، چون من نوعی از شخصیتی است که دوست داشتنی و خیالی را دوست دارد و میتواند به طور کامل با شخص در داستان تکرار شود. حتی با پایان دادن به دلایل (انتظار)، فقط واقعیت را به یاد می آورد. آه خوب یک داستان کوتاه به طور کامل خوب در یک صبح جولای را بخوانید :)

مشاهده لینک اصلی
Ø ± Ù † Ù ‡ OO§O³OªO§U ... در UOeO®UOe Ù Ù ... Ù ‡ الناز OUOeO'OªO ± OUO³Oª OO§O'OªU ... OOeOU، UOeO، ‡ Ù † ا٠... OU OO§O³OªO§U † Ù ... Ú © دیگه ± ا٠... Ù \"Ù ... OªUO³O · OUO ا

مشاهده لینک اصلی
داستان زیبا، بسیار الهام بخش است. من فکر می کنم که ما را تشویق می کند که با روشی دوستانه و احساسات گیج کننده که ممکن است با آن روبرو شوند، عمل می کنند.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل


#ادبیات ژاپن - #ادبیات معاصر - #ادبیات رئالیسم جادویی - #دهه 1990 میلادی - #تازه های ایران کتاب - #پرفروش ترین کتاب ها - #داستان کوتاه -
#انتشارات نشر ثالث - #هاروکی موراکامی - #محمود مرادی
کتاب های مرتبط با - کتاب دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل


 کتاب هنر شفاف اندیشیدن
 کتاب پیرمرد و دریا
 کتاب تئوری انتخاب
 کتاب وقتی یتیم بودیم
 کتاب روانکاوی از نگاه فروید
 کتاب دنیای سوفی