کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات نشر نی - مترجم: سپیده حبیب-پرفروش ترین رمان های ایران

The noted Stanford University psychiatrist distills the essence of a wide range of therapies into a masterful, creative synthesis, opening up a new way of understanding each persons confrontation with four ultimate concerns: isolation, meaninglessness, death, and freedom.
کتاب روان‌درمانی اگزیستانسیال هم راهنمایی برای درمانگران است و هم نوعی درمان به‌شمار می‌رود: هرکس که آن را بخواند، عمیقاً تحت تأثیر قرار می‌گیرد و خردمندتر می‌شود انگار چندین ساعت به گفت‌وگو با کسی نشسته که عزمش را برای عبور از ژرف‌ترین مشکلات بشری جزم کرده‌است. داستایفسکی، تولستوی، کافکا، سارتر، کامو و بسیاری دیگر با نویسنده هم‌آوا شده‌اند تا از دلواپسی‌های غایی بشر بگویند.


خرید کتاب روان درمانی اگزیستانسیال
جستجوی کتاب روان درمانی اگزیستانسیال در گودریدز

معرفی کتاب روان درمانی اگزیستانسیال از نگاه کاربران
واقعا ارزش خرید تمام وقت مورد نیاز برای خواندن این شاهکار! بنابراین خیلی چیزها را درک می کنم ... من خیلی گریه کردم ولی بعد از خواندن من واقعا بعضی چیزها را متفاوت می بینم.

مشاهده لینک اصلی
در این کتاب کلاسیک برای درمانگران، یالوم چهار مسائل وجودی اولیه را که پیامدهای بالینی گسترده ای دارند، شناسایی می کند و راه های ممکن برای درمان را مشخص می کند. یالوم چهار مسئله اساسی را شناسایی می کند و آنها را بر اساس روانشناسی، فلسفی و ادبیات درمان می کند: مرگ و ترس مرگ و میر، آزادی و مشکل احتمالی، انزوا و بی معنا بودن. مدل پایه او روانکودینامیک است، که می گوید او معتقد است که افراد ممکن است مکانیزم های دفاع کلاسیک را برای جبران مشکلات وجودی توسعه دهند. گرچه نظريه نظري او اساسا فرويد است، رويكرد كلي و ويژگي هاي اين مسائل، امروزه، مانند روان شناختي مثبت، در پارادايم هاي روانشناختي غير دارويي در ارزيابي گسترده اي يافت مي شود. این کتاب بسیار قابل خواندن و بسیار مفید است برای غیر رسمی که علاقه مند به این موضوعات است.

مشاهده لینک اصلی
من نکردم Yaloms نوشتن عالی است، و او فلسفه وجودی را بسیار موثر، رسم از داستان های ادبی و غیر علمی است. در اینجا باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، اما قبل از اینکه من آماده باشم، باید بخش مربوط به مرگ را برای مدت زمان طولانی هضم کنم. من در بخش تعطیلات ساحلی بخش اضطراب مرگ خوانده ام. بعضی از مردم فکر کردند که خیلی خنده دار بود

مشاهده لینک اصلی
من برای این یکی خیلی جوان هستم .. بعدا، دکتر عزیزم یالوم

مشاهده لینک اصلی
اول از همه من را ببخشید برای زبان غیر معمول: D من انگلیسی نیست که خوب است.عمومی روان درمانی، به من یک رویکرد شکست خورده به روان درمانی است. البته، وجود وجود، فیزیولوژیکی و دیگر دیدگاه ها می تواند برای توضیح دادن اینکه چرا گاهی اوقات مردم احساس خوبی ندارند، انتخاب می شوند، اما برای اشاره به این موارد، به ویژه اگر راه حل نهایی آنها را قبول کند، هیچ استفاده ای نمی شود. به نظر میرسد این مشکلات به دلیل رفتارهای بسیار ساده ای است که میتواند تغییر کند به راحتی اما بسیار نزدیک به شناخته شده است، و در جامعه بیش از حد معمول است که به عنوان به عنوان رفتار اشتباه پذیرفته شده است. برای خواندن ایده های خوب درباره آنچه که من می گویم، می توانید کتاب @ scripts people live @ by Claude Steiner را بخوانید. به نظر می رسد که مشکلات ریشه در بنیاد بسیار محکم و غیر قابل تغییر جهان و انسان، به نظر می رسد که به همه کمک کند، اما فقط به ایجاد باورهایی که تبدیل شدن به یک فرد بهتر است سخت تر است. ممنون از تحمل این پالس انتقاد :)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب روان درمانی اگزیستانسیال


 کتاب مزایای منزوی بودن
 کتاب آینده خود را خلق کنید
 کتاب سوختن در آب غرق شدن در آتش
 کتاب راه نفوذ بر دلها
 کتاب در انتظار گودو
 کتاب حکایت دولت و فرزانگی