کتاب ریگ روان

اثر استیو تولتز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-پرفروش ترین رمان های ایران

ریگ روان جدیدترین اثر استیو تولتز پس از رمان تحسین‌شده‌ی جزء از کل است . تولتز در مصاحبه‌ای گفته که جزء از کل را درباره‌ی ترس از مرگ نوشته و ریگ روان را درباره‌ی ترس از زندگی


خرید کتاب ریگ روان
جستجوی کتاب ریگ روان در گودریدز

معرفی کتاب ریگ روان از نگاه کاربران
_
ما هنر تولید می کنیم چون زنده بودن یعنی گروگان گرفته شدن به دست گروگان‌گیرهایی ساکت که حتا نمی توانیم خواسته هایشان را به قوه ی شهود درک کنیم.
_
هر روز که زنده بیدار می شوی فاتحی؛ برو و غنایمت را طلب کن.
_
خوب بود خوندن ریگ روان بعد از اتمام جزء از کل. کتاب اوایل سخت شروع میشه، مثل کتاب قبل خوشخوانی و کشش مخاطب رو نداره، از لحاظ محتوایی بسیار غنی تر از جزء از کل بود، هرچقد که جلوتر میریم جذابیت کتاب بیشتر میشه مخصوصا از فصولی که خود آلدو متکلم کتاب میشه بسیار بسیار تک گویی های خوبی شاهد هستیم.
_
مرگ مثل کتاب قبلی محتوای اصلی این کتاب هم هست، تلاش برای پایان دادن به زندگی بی نتیجه و مشقت باری که هربار به نوعی به در بسته میخوره و چیزی جز عواقب بد و بدتر گریبانگیر آلدو نمیشه، تلاشهایی که به شدت زندگی اطرافیانش رو تحت تاثیر قرار میده و بعضا اون هارو به کام مرگ می کشونه.
پایان کتاب رو دوست داشتم، باورناپذیری در عین شواهد گوناگون و تلاش برای اثبات رد شواهد.
_
کتاب چقدر ترجمه خوب و عالی ای داشت. بسیاری از جملات اینقدر خوب بازگردانده شدن که انگار خود نویسنده شعری به فارسی نوشته. یاد بگیریم تحمل دیدن موفقیت دیگران رو داشته باشیم

مشاهده لینک اصلی
:
کتاب #ریگ_روان نگارش دیگری از #استیو_تولتز که توانایی قلم خود را به اثبات رساند در هر دو کتاب خویش.
گرچه ترجمه#پیمان_خاکسار ، خود سهم مهمی داشت.
اینکه کتابی در بازه ی زمانی کوتاهی چندین بار تجدید چاپ شود از نشانه های قوت آن است.
بر خلاف کتاب قبلی که جز از کل بود به ترس از زندگی پرداخته و طنز تلخ نویسنده باز مشهود است.
شاید عمده انتقادی که بتوان به آثار نویسنده گرفت، زیاده گویی های وی است اما در این کتاب چنان به نگارش زندگی پرداخته که گویی در چند قدمی ات، بارها شاهدش بوده ای.
ناخودآگاه به جستجوی واژه ی شانس و بدشانسی می پردازی و درصد وقوع هر کدام...
عجیب باشد یا نباشد، نویسنده به تلخ نگاری، خبره است...
از آثار نویسندگان بنام، بهره برده است.
به زندگی و خدا و خودکشی و مرگ پرداخته .
در هر کتاب بخشی از مذهب را به چالش کشیده است.این بار @لاادری@ بود.

پ.ن: نظر شخصی ام این است که گیرایی جزء از کل را نداشت و درد کشیدن و آن حجم از بدشانسی علامت تعجبی بزرگ است!
اما به خواندنش می ارزید.مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب سخت برای بررسی است - یکی از کسانی که من متوجه نشدم که من واقعا واقعا از آن لذت می برم تا زمانی که Ive به پایان رسید. شخصیت ها غیرمعمول هستند - آلدو عجیب و ناراحت و بدبخت است - و من ابتدا مطمئن نبودم که چگونه آنها را بپذیرم، اما به زودی خودم را متصل کردم. این یک داستان عجیب و غریب است، اما یکی از آن است که سخت در حال رفتن هنوز خواندن اعتیاد آور است. مکان هایی وجود داشت که در آن مطمئن نبودم که می خواهم ادامه دهم، اما چیزی درباره این رمان وجود دارد که به این معنا نیست که من نمی توانم آن را حتی در آن لحظات کوتاه که من از آن مطمئن نبودم لذت بردم. یک تم قوی از دوستی در جریان رمان وجود دارد، و لیام واقعا دوست خوبی برای آلدو است، حتی اگر او همیشه احساس می کند که او است. با خاتمه دادن به پایان بسیار غیر منتظره به پایان رسید، من واقعا از این لذت بردم، هرچند احساسات مخلوط کردم.

مشاهده لینک اصلی
رمان دوم استیو تولتس بسیار جالب و آگاهانه است، اما واقعا رمان نیست. نوعی خاطرات یک فرد غیرمنتظره، @ patron saint of anomalies of statistics @، بخشی از احکام دیوانه و پریشانی های فلسفی نیمه پختگی در مورد زندگی مدرن است. در هر صفحه خنده ای یا خنده وجود دارد. فقط به شما طعم می دهد: @ موج ها در کودکان sandcasts @ ممنوع است. یاDetox و anorexia دهه های گذشته بدون معنی بودن زگیل را نشان دادند. بنابراین بسیاری از احکام و ایده های سرگرم کننده را در بر می گیرند، اما نه به طور کلی، به طور کلی، به ویژه به دلیل باور نکردنی اطراف شخصیت اصلی آلدو بنجامین.

مشاهده لینک اصلی
رمان قبلی Toltzs تقسیم کل یک آتش سوزی خلاقیت و طنز بود. پرتقال این عناصر را میگیرد و فشار آنها را به داستان کوبیان میسپارد که آنچه را که به معنای زنده بودن است در حالی که دائما رنج میگذارد، ایجاد میکند که طنزهای بیمار به طور مشخص در شما به کار رفته است. پرتقال از انعطاف پذیری و سرخوردگی است و اگر در نهایت، تلتز پاسخی نداشته باشد که ما را به ما ارائه دهد (برای اینکه حتی می تواند وجود داشته باشد)، پایان دادن به او با این تصور که طنز و زیبایی همیشه در فضاهای بین می تواند پیدا شود.

مشاهده لینک اصلی
بیشتر به **** 1/2، اما خوب است

مشاهده لینک اصلی
در اینجا یک کتاب خنده دار و هوشمند است که کاملا افسرده است. هیچ امیدی به هیچ یک از شخصیت ها وجود ندارد، زندگی بی رحم است و این حکم است. لذت بردن.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ریگ روان


 کتاب دراکولا
 کتاب جزء از کل
 کتاب بیگانه
 کتاب جستارهایی در باب عشق
 کتاب غرور و تعصب
 کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ