کتاب لذت متن

اثر رولان بارت از انتشارات مرکز - مترجم: پیام یزدانجو-پرفروش ترین رمان های ایران

رولان بارت يکي از شکوفاترين استعدادهاي ادبي و چهره برجسته‌اي در جمع منتقدان فرهنگي معاصر است. بارت در دامنه چشمگيري از عرصه‌هاي ادبيات، فلسفه، و هنر پژوهش کرده، و آثارش در پيدايش بسياري از مفاهيم بنيادين انديشه امروز نقشي سرنوشت ساز ايفا کرده‌اند. لذت متن کتابي گزين‌گويانه و قطعه پردازانه است که اوج و عصاره تاملات بارت در باب ادبيات و نظريه ادبي به شمار مي‌رود. اين کتاب، که اکنون به صورت متن کلاسيکي در مطالعات ادبي در آمده، بيش از آن که متني منتقدانه باشد نوشتاري خلاقانه است که خواننده را به کسب لذت و کشف سرخوشي فرا مي‌خواند.


خرید کتاب لذت متن
جستجوی کتاب لذت متن در گودریدز

معرفی کتاب لذت متن از نگاه کاربران
برای درک این کتاب، اگر بخواهید آن را درک کنید، باید عاشق خواندن و دوست داشتن فکر کردن درباره اینکه چرا دوست دارید خواندن را دوست داشته باشید. متن شما باید به من ثابت کند که من آن را می خواهم این اثبات وجود دارد: در حال نوشتن است. نوشتن عبارت است از: علم بر زبانهای مختلف، زبان کماء (این علم تنها یک رساله دارد: خود نوشتن). لذت متن اغلب مرموز و بیضوی است، خصوصا در مورد نشانه گذاری آن (کولون ها مورد علاقه، کج و معوج) و در مورد همکاری کردن کلمات از رشته های دیگر فقط به منظور تعریف معانی آنها (رانش، tmesis، mathesis، اتوپیک، و غیره). من بازی نامگذاری را بسیار مفید دانستم، زیرا مفاهیم بارت، لغزنده هستند و بدون برچسب، آنها به طور کامل از درک ذهنی رنج می برند. رهنمودهای فراوان، بیشتر به نویسندگان، طراحان، فیلسوفان، روانکاوی و نویسندگان فرانسوی فراوانند. متن را می توان حتی اگر شما با آنها نا آشنا هستید؛ با این حال، برخی از جستجوی ویکی پدیا و جستجوگر گوگل، کمک می کند تا پس زمینه ای را که بارت این کتاب را نوشت، پر کند. تنها راه برای فرار از بیگانگی جامعه امروز است: جلوگیری از آن: هر زبان قدیمی فورا به خطر افتاده است ، و هر زبان قدیمی تکرار می شود. بسیاری از ایده هایی که او به نظر می رسد به نظر می رسد پارادوکسی یا خودسرانه است، اما این چیزی است که عمیق فکر می کند. من اظهارات خود را به عنوان سوالات مطرح کردم: آیا موافقم، آیا من مخالف هستم، آیا درک می کنم و چطور؟ خواندن دوم در پاشنه اول، با اینترنت در دست من خیلی خوب بود. در بعضی از نقاط، بارت است بیان، اما تقریبا معمول (تا آخرین جمله شما را در نقل قول را بخوانید): لذت بردن از حکم به درجه بالایی فرهنگی است. هنرمند توسط روحانیون، زبان آموزان، زبان شناسان، معلمان، نویسندگان، والدین ایجاد شده است. این آثار با شیوه ای شفاف تر و شفاف تر می شوند؛ ما با یک شی استثنایی بازی می کنیم که پارادوکس آن توسط زبان شناسی بیان شده است: ساختار نامتقارن و در عین حال بی نهایت تجدید: چیزی شبیه به شطرنج است.اما برای بعضی از منحرفان جمله یک بدن است و در مکان های دیگر، بارت به حساسیت صدای متن )، آن گاس در On Being آبی طرفدار دارد. هرچند چه کسی رویکرد دارد؟ (آثار آنها در حدود همان زمان منتشر شده است.) نوشتن با صدای بلند بیانگر نیست؛ آن را بیان می کند به متن صوتی، به کد برنامه منظم ارتباط؛ آن متعلق به متن گوگل است، به اهمیت؛ آن را نه از طریق افکت های دراماتیک، تنش های ظریف، لهجه های دلسوزانه، بلکه از طریق دانه ای از صدای، ترکیبی از تمبر و زبان، و همچنین می تواند همراه با گفتار، ماده هنر است: هنر از هدایت یک بدن (از اهمیت آن در تئاترهای شرقی دور) است. اگر بخواهید شعرهای خواندن یا تفسیر خود را بررسی کنید، لذت متن بسیار ضروری است. اما آماده باشید که آن را به آرامی، و بازگشت، دوباره و دوباره، و فکر می کنم، فکر می کنم، فکر می کنم. همه ما می دانیم که کدام عضو بهترین است و لذت را حفظ می کند. آماده باشید تا از آن استفاده کنید.

مشاهده لینک اصلی
بازنگری به شما از مجادله ای از کتاب پروژه 2015 به ارمغان آورده است. اول از همه، Barthe آن است، بنابراین داستان او شعر است. ثانيا این تنها قطعه ای از نور است که من تا به حال خوانده ام که در این مورد که خواندن لذت بخش است. Shock.

مشاهده لینک اصلی
بنابراین فرانسوی. حتی ترجمه به زبان انگلیسی، خیلی خیلی خیلی فرانسوی است.

مشاهده لینک اصلی
در این کتاب، رولاند بارت، لذت خواندن را با مقایسه با ارگاسم تحلیل می کند. نویسنده میگوید: «ارگاسم و برکت خواندن. او لذت بردن از متن را از متن لذت از طریق بیان می کند که تلاش ما برای خواندن بیشتر همانند زمانی است که تعادل و کنجکاوی را در مورد اعضای جنسی دیگر ایجاد می کند. این تصادفی نیست که پایان کتاب با دیدگاه ارگان جنسی همراه است و شانس این نیست که لباس ها دقیقا به نقطه ای نزدیک شوند که به دستگاه تولید مثل ما نزدیک می شود. متن وابسته به عشق شهوانی، نه پورنوگرافی، عملکرد حساسیت به خواندن را با اشاره به این که لذت ما بیشتر در جستجوی جنسیت در ادبیات از خود در صحنه بیشتر است. یک کتاب کوتاه و دقیق، اما کمی ناامید شدم زیرا انتظار داشتم تجزیه و تحلیل گسترده تر، و نه فقط اندیشه ها درباره لذت بردن از متن باشد.

مشاهده لینک اصلی
من برای اولین بار در سالهای تحصیل برای کارشناسی ارشدم خواندنی بودم و وقتی یک کپی را در یک کتابفروشی دیدم (در اینجا در تعطیلات در استکهلم)، آن را به صورت مکرر خریدم تا آن را دوباره بخوانم؛ در 70 صفحه به آرامی آن را به اندازه کافی سریع برای انجام در metro.Now من مسن تر، شاید نه عاقلانه تر، و Barthes جشن لذت بردن از لذت بردن از خواندن به عنوان enticing به عنوان همیشه (به خصوص در عصر دیجیتال به طور فزاینده ای). البته، همانطور که دیگران اشاره کرده اند، این بیشتر جدی از نقاشی ها است تا توضیح تئوری ادبی قابل اعتماد. من فکر می کنم آنچه که بارت می خواست برای رسیدن به آن، و این قابل تحسین است، این است که مردم را علاقه مند و هیجان زده، چه چیزی از خواندن لذت می برد و این لذت آن چیست. این لذت می تواند وابسته به عشق شهوانی یا حتی ارگاسم باشد، ممکن است به نظر برسد، اما بارت کار شگرفی انجام می دهد که خواننده را مجذوب خود کرده و او را به سعادت متنی تبدیل می کند. (من همیشه گفتم دوست دارم به یادگیری زبان فرانسه بپردازم تا بتوانم بارت را در زبان مادری خود بچرخانم). این کتاب مانند این ممکن است در عصر Kindle و توییتر به نظر برسد، اما بیشتر از همیشه، من فکر می کنم ما باید با متون / کتاب ها به عنوان اشیای فیزیکی / فتیشیسته ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم به ما یادآوری کنیم که داشتن انسان ها کثیف، خسته کننده و اغلب کاملا گیج کننده است. در این کتاب کوتاه بسیاری از لحظات جنون و درخشندگی وجود دارد: ، نویسنده مرده است: وضعیت مدنی او، شخصیت زندگینامه اش ناپدید شده است.آیا قسمت وابسته به عشق شهوانی ترین جسد که جزییات آن لباس است، نیست؟خستگی از روی سعادت دور نیست: از سواحل لذت از سعادت است .سیستم های ایده آل هستند fictions ... هر داستان با یک اصطلاح اجتماعی پشتیبانی می شود.من به زبان علاقه مند به دلیل آن را زخم و یا گمراه من. @

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب لذت متن


 کتاب انسان خردمند
 کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز
 کتاب جهانی نو
 کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند
 کتاب پس از تو
 کتاب چهار میثاق