کتاب لذت متن

اثر رولان بارت از انتشارات مرکز - مترجم: پیام یزدانجو-پرفروش ترین رمان های ایران

رولان بارت يکي از شکوفاترين استعدادهاي ادبي و چهره برجسته‌اي در جمع منتقدان فرهنگي معاصر است. بارت در دامنه چشمگيري از عرصه‌هاي ادبيات، فلسفه، و هنر پژوهش کرده، و آثارش در پيدايش بسياري از مفاهيم بنيادين انديشه امروز نقشي سرنوشت ساز ايفا کرده‌اند. لذت متن کتابي گزين‌گويانه و قطعه پردازانه است که اوج و عصاره تاملات بارت در باب ادبيات و نظريه ادبي به شمار مي‌رود. اين کتاب، که اکنون به صورت متن کلاسيکي در مطالعات ادبي در آمده، بيش از آن که متني منتقدانه باشد نوشتاري خلاقانه است که خواننده را به کسب لذت و کشف سرخوشي فرا مي‌خواند.


خرید کتاب لذت متن
جستجوی کتاب لذت متن در گودریدز

معرفی کتاب لذت متن از نگاه کاربران
بعد از کتاب الکترومغناطیس چِنگ، سخت‌ترین کتابی بود که به عمرم خواندم و طبعاً به همان میزان که الکترومغناطیس را دوست داشتم، این یکی را هم.

مشاهده لینک اصلی
بررسی این فراتر از من است. من فقط می توانم یک یادداشت بخوانم، سوالات را مطرح کنم، ذکر کنم که من به وضوح درک کردم. متن خوشحالی = یکی از نمایندگی های فرهنگی، مینیمالیستی، حداکثری، بی نظیر {فرهنگ همه چیز تا کنون است، اما نه کنونی. به این معنی که این متن را می توان مورد انتقاد قرار داد. گرچه منتقد این متن ضبط از لذت بردن از این متن است، ضبطی که ذهنیت خود را به دو جنبه محدود می کند: ضبط نمایندگی از فرهنگ و ثبت وقایع فرهنگ - دوکسا و پارادوکسا. خواننده ی یک تحلیل انتقادی چیزی جز یک فضانورد نیست} متن سعادت = جدید، که زبان را قطع می کند؛ ارگاسمیک (زبان فعلی را ایجاد می کند، ساختن یک جفت وابسته به وابسته به عشق شهوانی، سایت سعادت. بارت می پرسد که ما لذت و سعادت را به عنوان دو سوء موازی می پذیریم، و حداقل برای خواندن این کتاب، آنها را هماهنگ می کنیم. در مورد خستگی که من آن را جالب توجه می دانم خستگی از سلیقه هایی است که از سواحل لذت لذت می برند. سؤالی که پس از خواندن بیشتر به من علاقه مند می شود: چگونه متن من را بخوانم؟ آیا می توانم متن خودم را بخوانم که یکی از فعالیت هایی است که لذت و شادی را ملاقات می کنند؟

مشاهده لینک اصلی
این خواندن سنگین است. او اساسا بحث می کند که چرا بعضی از کتاب ها ما را هدایت می کند، در حالی که دیگران آن را نمی فهمند. او می گوید، بسیاری از آن ها با تأثیرات فرهنگ و جامعه روبرو هستند. او زمان زیادی را صرف صحبت در مورد زبان و انواع متون می کند. آن را بخوانید و سپس برخی از مقالات در مورد آن را بخوانید. این کمک خواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
منتقد ادبی انتقادی فرانسه. شاید من آن را اشتباه انجام دادم، اما Ive خواندن متون طولانی، کوتاه، ضخیم، نازک، سریع، آهسته و تمام شب بدون داشتن ارگاسمorthographic، @ Monsieur Barthes. overrated (کتاب، نه jouissance).

مشاهده لینک اصلی
... من برای این گهواره روحیه دارم من حتی نمی خواهم آن را مرور کنم زیرا چیزی را که خواند را نمی فهمم و گناه متون آن نیست.

مشاهده لینک اصلی
حیرت آور. باید برای هر نویسنده بخواند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب لذت متن


 کتاب شیوه گرگ
 کتاب طاعون
 کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید
 کتاب فروشگاه همه چیز
 کتاب شرمنده نباش دختر
 کتاب اضطراب موقعیت