کتاب نوشتن خلاق

اثر گابریله ریکو از انتشارات اختران - مترجم: گروه ترجمه کارگاه نوشتن خلاق برلن-پرفروش ترین رمان های ایران

Writing the Natural Way, first published fifteen years ago, has shown hundreds of thousands of readers how to turn the task of writing into the joy of writing. Completely revised, newly illustrated, and with a wealth of updated, field-tested exercises, this popular classic will help unlock natural writing styles and storytelling abilities. Rico helps writers (and aspiring writers) to find their natural voice through fun and practical exercises. Incidentally, natural writing tends to be holistic and well-written such that the first draft may require very little tweaking by the critic. Once you have mastered some of Ricos techniques, you will likely find that youve come to trust your natural voice enough to simply write and allow the critic to emerge at the appropriate point in the process.


خرید کتاب نوشتن خلاق
جستجوی کتاب نوشتن خلاق در گودریدز

معرفی کتاب نوشتن خلاق از نگاه کاربران
ایده مرکزی بزرگ اما ... ایده مرکزی این کتاب طلایی است. این باعث شد تا ارزش تکنیک ساده @ clustering @ - یا در اصطلاحات laymans،mind mapping @ یاbrain storming @ - را در هنگام نوشتن درک کنم. من شروع به استفاده از این تکنیک برای نوشتن کردم و بسیار مفید بود. من در مورد تکنیک برای طولانی ترین زمان می دانستم، اما هرگز آن را در ساخت ایده ها ندیدم. در حال حاضر من می بینم که چقدر قوی و موثر است. با این حال، چند مشکل عمده با این کتاب وجود دارد. اول، در این کتاب بیش از حد وجود دارد. فصل 3، 4، 5 و 7 تقریبا در فصل 2 تکرار می شود و به نظر من غیر ضروری است. تمرین ها سرگرم کننده هستند، اما موضوعات فصل به مرور زمان ناامید کننده هستند زیرا شما قبلا از نکات اصلی فصل 2 استفاده می کنید. دوم اینکه، هرچند به نظر می رسد که نویسنده هر فصل شامل یک ابزار جدید است، اکثر آنها به سادگی نیست. در عوض، آنها نمونه ها و مباحث مختلف را در هنگام خوشه بندی، مانند ریتم های زبان، تصاویر، استعاره ها و تفاوت های ظریف، تمرکز می دهند. این کتاب در مورد یک و تنها یک تکنیک است: خوشه بندی و برنامه های آن (ایجاد مجدد و خوشه بندی قبل و دوباره). سه فصل گذشته در مورد قطبیت، مختصر و صور فلکی قطعا جالب تر از 9 فصل قبلی هستند که آنها تمرکز می کنند در تطبیق تناقضات، ویرایش / طراحی مجدد و انجام کار بزرگتر از بسیاری از آثار کوچکتر - که هر کدام از آن ها برای نویسندگان جدی بسیار مهم است. چیزی که واقعا پشیمان است این است که در این کتاب توضیح نمی دهد که چگونه می توانیم خوشه بندی را به نوشتن مقالات و رمان. این تمرکز بیشتر بر روی شعر کوتاه و نقاشی است و به قلمروهای دیگری از نوشتن نمی پردازد. به عنوان مثال، چطور می توان از خوشه بندی در ساختن یک رمان به طور موثر استفاده کرد؟ با یک طرح هیجان انگیز همراه شوید؟ آیا ما فقط نوشتن آنچه را که به ذهن هولناک وارد می کنیم و امید برای مغز راست ما برای پیدا کردن یک الگوی؟ که ممکن است به شدت ناکارآمد باشد، به طوری که طول می کشد بسیار طولانی و تلاش بزرگ برای خواندن از طریق یک رمان، بسیار کمتر در یک نشست ، آن را دوباره طراحی کنید و آنها را به یک صورت فلکی تبدیل کنید. در حالی که ممکن است جالب باشد، من فکر می کنم کارآمدتر از استفاده از خوشه بندی برای اولین بار خلاصه طرح از داستان را بنویسید و سپس شروع به نوشتن صحنه کنید. من با هر دو روش، تجربه خواهم کرد. فصل 2، 12، 13 و 14 آنها جالب و عملی هستند. برای بقیه، هر موضوع را بخوانید. قبل از نوشتن رمان من تمام تمرینات را به عنوان گرما انجام می دهم. در کل، پایان نامه عالی، اما اعدام به شدت اجرا می شود.

مشاهده لینک اصلی
گابریل ریکو، که از این زندگی به عرصه بعدی منتقل شده است، با این کتاب و حضور شگفت انگیز آن، تاثیر زیادی بر زندگی من گذاشت. من در مورد او در اینجا نوشتم: http: //beingandwriting.blogspot.com/2 ...

مشاهده لینک اصلی
این بهترین کتاب نوشتن است که تا به حال دیده ام. من سالها پیش به عنوان خوانده شده و اکنون نسخه به روز شده و تکنیک ها نتایج شگفت انگیزی را به ارمغان می آورد. این پر از تمرین های سرگرم کننده است برای رفتن با فعالیت های خوشه ای و آن را واقعا احساس طبیعی و بدون دردسر است. اگر میخواهید بهتر بنویسید یا اگر به مکتب ابتدایی، متوسطه، دبیرستان، کالج یا فارغ التحصیلی تدریس می کنید یا اگر در خانه هستید، این کتاب را دریافت کنید!

مشاهده لینک اصلی
تمرین های بزرگ برای اتصال با ذهن خلاق خود، برای پاکسازی رعد و برق و انتشار نویسنده خلاق. همانطور که یوگا را طراحیشده ام، این کتاب را برای مدت کوتاهی لمس کرده ام، بنابراین من آن را برای مدت زمان کوتاهی در قفسه ها قرار داده ام و احتمالا آن را در ماه ژانویه، همان ماه که بر روی چیزهای داخلی، تحت پوشش برف، کار می کنم، دوباره برگردانم.

مشاهده لینک اصلی
در جلسات آخر گابریل، نویسنده، درباره چگونگی نوشتن بیشتر بیشتر صحبت می کند. کیفیت بیش از مقدار. نوشتن بسیار واضح است. او همچنین درباره نقاشی هایی که پاراگراف هایی مستقل و کامل هستند صحبت می کند و آنها را با DNA یک بدن انسان مقایسه می کند. در کل این کتاب برای افرادی که به کمک نیاز دارند بسیار مفید است و همچنین در این کتاب تمریناتی وجود دارد که کمک می کند شما پیشرفت می کنید راه جبرئیل ایده هایش را می نویسد بسیار مشخص، روشن و قابل فهم است. بعد از مدتی از تمرین ابزارهایی که در کتاب به شما می دهد، آنها به شما کمک می کنند تا در نوشتن خود پیشرفت بزرگی داشته باشید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نوشتن خلاق


 کتاب 1984
 کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها
 کتاب اثر مرکب
 کتاب سفر شگفت انگیز گریگور
 کتاب صد سال تنهایی
 کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند