کتاب هنر شفاف اندیشیدن

اثر رولف دوبلی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی شهروز-پرفروش ترین رمان های ایران

In engaging prose and with practical examples and anecdotes, an eye-opening look at human reasoning and essential reading for anyone with important decisions to make.

Have you ever:
• Invested time in something that, with hindsight, just wasnt worth it?
• Overpayed in an Ebay auction?
• Continued doing something you knew was bad for you?
• Sold stocks too late, or too early?
• Taken credit for success, but blamed failure on external circumstances?
• Backed the wrong horse?

These are examples of cognitive biases, simple errors we all make in our day-to-day thinking. But by knowing what they are and how to spot them, we can avoid them and make better choices-whether dealing with a personal problem or a business negotiation; trying to save money or make money; working out what we do or dont want in life: and how best to get it.

Simple, clear and always surprising, this indispensable book will change the way you think and transform your decision-making-work, at home, every day. It reveals, in 99 short chapters, the most common errors of judgment, and how to avoid them.


خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن
جستجوی کتاب هنر شفاف اندیشیدن در گودریدز

معرفی کتاب هنر شفاف اندیشیدن از نگاه کاربران
تا حد خيلي زيادي به نوشته هاي كتاب حق ميدم. درسته، ما، همه مون اين خطاها رو داريم. بعيده كه ريشه ي اونها به ساختار تكامل و مغزمون مربوط نشه. اما من فكر مي كنم تك تك فصول دو صفحه اي اين كتاب مي تونن خودشون پروژه ي تحقيقاتي عظيمي باشن. هر كدوم از اين خطاها جا داره كه سالها روشون آزمايش بشه، مدلسازي بشن و از ديد و با مشاركت علوم متفاوت و جامعه هاي آماري بزرگ و متفاوت بررسي بشن. خوندنش جالب بود. فكر من رو به كار انداخت كه تجديد نظري توي كارها و افكارم بكنم. اما دچار وسواس وحشتناكي شدم. هر قدمي كه برمي دارم، از خودم ميپرسم واقعا شفاف و درست عمل كردم؟ واقعا خوب بوده اين حركت؟

مشاهده لینک اصلی
پاپ از میکل آنژ پرسید: راز نبوغت را به من بگو. چطور مجسمه ی داوود، شاهکار تمام شاهکارها را ساختی؟
جواب میکل آنژ این بود: ساده است. هر چیزی را که داوود نبود تراشیدم .

تمام سعی کتاب، نشان دادن نقاط تراشیدنی برای مردم عادی ست. از این رو لذت مطالعه ی کتاب ، چقدر که مقاطعی حوصله سر بر داشته ، اجتناب ناپذیر بوده .

//

مشاهده لینک اصلی
کاملا با این کتاب ها عاشق عنوان خودم هستم. یک راه خوب برای خواندن آن، علاوه بر نتیجه گیری، نشان دادن واضحترین مثال در هر خطا است. من در انتها می گویم با یک قلم و کاغذ بنشینم و سعی کنید هر یک از زندگی خود را برای تثبیت یادگیری، ایجاد فهرستی از همه و تصمیم گیری های مهم مطمئن شوید که آنها بدون خطا هستند. گذر از جلسه رسمی @ حتی افراد بسیار هوشمند به همان تله های شناختی می افتند. به همین ترتیب، خطاها به طور تصادفی توزیع نمی شوند. ما به طور سیستماتیک در همان مسیر اشتباه کردیم. این باعث می شود که اشتباهات ما قابل پیش بینی باشد و به این ترتیب به درجه ای برسد، اما تنها به یک درجه، هرگز به طور کامل @

مشاهده لینک اصلی
کارآفرینان از درک اشتباهات شناختی سود دو راه دارند: اول، تصمیمات منطقی خواهید گرفت؛ دوم، شما باید یک بازاریاب موثر باشد. هنر تفکر واضح است که 99 بیخدایی شناختی - \"خطاهای ساده همه ما را در تفکر روزمره ما ایجاد می کند\" و نشان می دهد که ما چگونه می توانیم متفکران عقلانی باشیم. نویسنده ای که Rolf Dobelli به ارمغان می آورد چشم انداز تازه به دلیل مهارت منحصر به فرد خود را. Heâ € ™ ثانیه نویسنده نویسنده، رمان نویس و کارآفرین است. و بنیانگذار یک جامعه دعوت کننده از متفکران، دانشمندان و هنرمندان برجسته ترین است. هر فصل کوتاه با یک تعصب شناختی روبرو است، خطا فکر کردن در عمل را نشان می دهد و خوانندگان را در مورد چگونگی تفکر به طور واضح روشن می کند. در حالی که کتاب برای کارآفرینان نوشته نشده است، تجربه Dobelli شروع کارهای موفقیت آمیز آن را برای شما مفید می کند. کارآفرینان، مانند هر کسی، مستلزم تصمیم گیری های بد به علت تعصبات شناختی خود هستند. این کتاب به شما می آموزد که چگونه از عقلانیت دور بمانید و آن را با تفکر روشن جایگزین کنید. شاید بزرگترین مزیت آن این است که کارآفرینان را قادر می سازد تا بازاریابان بهتر شوند. اگر محصول شما آنرا حكم كند، می توانید بازاریابی خود را هدف قرار دهید تا از برآوردهای شناختی مشتریان خود استفاده كنید. مهم نیست كه چقدر می دانید، همیشه در تفكر خود بی اعتبار هستید. این کتاب شانس شما را به تفکر واضح می کند.

مشاهده لینک اصلی
لذت ببرید، اما نهایتا نمی توانید پایان دهید. آنچه در غیر این صورت مجموعه ای جذاب از یافته های روانشناسی اجتماعی و سایر رشته های تفکر و رفتار انسانی است، توسط نویسندگان عجیب و غریب به @ توضیح @ تعصب های او با تصورات تصادفی و کاملا غلط در مورد ریشه های تکاملی شناسایی شده است. این به اندازه کافی برای توضیح دادن نیست که ما بیش از حد توان بالقوه برای از دست دادن بیش از بالقوه برای به دست آوردن است، که جالب است. Dobelli مجبور به توضیح است که این مشاهدات توسط @ توضیح داده شده توسط همه افراد ریسک پذیری از بین رفته است، بنابراین فرض محتاطانه باقی مانده @ این کاملا مضحک است. مطمئنا شاید یا شاید در زمان کمبود غذا / آب، تنها افرادی که در معرض خطر بودند مواد غذایی را برای زنده ماندن پیدا کردند. در هر صورت، آن کاملا متقاعد کننده و بدون ماده ... و آن موارد غیر ضروری در نهایت به اعصاب من به اندازه کافی بود که من نمی توانم این چیز را به پایان برسد.

مشاهده لینک اصلی
ª ª ¨ ¨ ¨ ¨ ¨ ¨ ‡ ‡. § § ییییییییÛÚ © ییییی پی٠†

مشاهده لینک اصلی
تعریف خوب بر خطاهای شناختی و میانبرها.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هنر شفاف اندیشیدن


 کتاب خودت باش دختر
 کتاب ریاضی با موشی 1
 کتاب گفتگو با بورخس
 کتاب سیذارتا
 کتاب عادت های اتمی
 کتاب نامه به فلیسه