کتاب و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر می شود

اثر فردریک بکمن از انتشارات نشر نون - مترجم: الهام رعایی-پرفروش ترین رمان های ایران

چشمان پیرمرد به‌طور عجیبی خالی است. ناامیدانه به شقیقه‌هایش می‌زند. پسرک دهان باز می‌کند که چیزی بگوید ولی وقتی این صحنه را می‌بیند جلوی خودش را می‌گیرد. در عوض آرام می‌نشیند و همان کاری را می‌کند که پدربزرگ یادش داده‌بود اگر گم شد انجام دهد: «محیط اطرافت را زیر نظر بگیر، دنبال ردپاها و سرنخ‌ها بگرد.»
نیمکت در احاطۀ درختان است چون بابابزرگ عاشق درخت‌هاست، چون درخت‌ها اهمیتی به افکار آدم‌ها نمی‌دهند. شبحی از پرنده‌ها از آنها بالا می‌آیند و در آسمان پخش می‌شوند و با اطمینان بر باد تکیه می‌زنند. یک اژدها میدان را می‌پیماید، خواب‌آلود و سبز، و یک پنگوئن با رد دستی شکلاتی روی شکم در گوشه‌ای به‌خواب رفته است. یک جغد مهربانِ یک‌چشم هم کنار او نشسته است. نوآ همه را می‌شناسد. مال او هستند. اژدها را بابابزرگ درست وقتی که به دنیا آمد به او داده ‌بود، چون‌که مامان‌بزرگ گفته‌بود اژدها برای نوزاد اسباب‌بازی توبغلی مناسبی نیست و بابابزرگ هم گفته‌بود که او هم یک نوۀ مناسب نمی‌خواهد.


خرید کتاب و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر می شود
جستجوی کتاب و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر می شود در گودریدز

معرفی کتاب و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر می شود از نگاه کاربران
قلم فردریک بکمن و نگاهش به دنیا رو‌ دوست دارم، یه جور مثبت اندیشی بدون شعار زدگی داره. خصوصیتی که توی مردی به نام اوه هم دیده میشد. از این کتابش هم لذت بردم. کوتاه ولی دلنشین بود

مشاهده لینک اصلی
Backman به ذهن فاسد یک پدربزرگ و ذهن پر جنب و جوش جوان نوه اش وارد می شود. یک روایت impressionist است، که رشته ای از افکار و احساسات را در مورد یادآوری، فراموش کردن، به یاد آوردن دوباره، اتصال، دیدن گذشته، طرح بندی در آینده ... را جذب می کند ... من برخی از قطعات و عبارات را دوست داشتم. من اثر کلی را دوست داشتم با تشکر از شما برای ایجاد یک کپی در دسترس برای ناشر

مشاهده لینک اصلی
نه تنها یک پوشش زیبا، بلکه یک داستان جذاب و دلهره آور پدر و پدر و مادر و مبارزاتش برای حفظ خاطرات با ارزشش است.\nداستان زیبایی نوشته شده و تحسین آمیز که باعث شده من درک درد و مبارزه آن واقعیت برای بسیاری از مردم امروز و هر روز که رنج می برند و یا تماشای یک دوست عزیز مبتلا به زوال عقل و یا آلزایمر و من فکر می کنم همه کسانی که این کتاب را می خواند کسی که با این شرایط منحرف شده است. من این را شنیدم که رادیو و رادیو شگفت انگیز بوده است و به تجربه گوش دادن اضافه شده است. نولا کوتاه در کمتر از 100 صفحه، اما تجربه ای که برای مدت طولانی با من باقی خواهد ماند.

مشاهده لینک اصلی
اگر شما به دنبال یک کتاب هستید که در وسط سالن مو به شما گریه می کند (منحرف نمی کند و یا یک اشک تنها نیست، اما واقعا در حال پاره شدن، گریه کردن)، من یک کتاب برای شما داشته ام !

مشاهده لینک اصلی
صبح زیبا امروز برای من خواندن! یک داستان دست و پا چلفتی در مورد پدربزرگ که از آلزایمر و نوه نوه او ناپدید شده است و خاطرات زیبا پدربزرگ از گذشته با مادربزرگ است.

مشاهده لینک اصلی
من چند بررسی شگفت انگیز از این کتاب را خوانده ام. Angelas در https: //www.goodreads.com/review/show ... یکی است که منجر به تصمیم من برای خواندن این زودتر از بعد شد. و کلمات فصیحش خیلی درست بود. Backman دچار غم و اندوه، سردرگمی و ویرانگری است که توسط یک فرد و یک خانواده توسط زوال عقل پیشرونده مانند آلزایمر دیده می شود. با این حال او همچنین زیبایی عشق را تسخیر می کند، حمایت از آن خانواده و عزیزان می تواند به کسانی که مغز آنها تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می دهد. ما همه می توانیم یک بالون را به دیگری بفرستیم، هرچند کار آسان برای انجام آن نیست. همانطور که Backman در نامه مقدماتی خود به خوانندگان می نویسد: این یک داستان در مورد خاطرات و در مورد راه رفتن است. یک نامه عشق و یک خرس آهسته بین یک مرد و نوه او، و بین یک پدر و پسر او. این یک داستان فوق العاده و شدید شخصی است اما چیزی که می تواند و واقعا باید توسط همه بخواند، زیرا اکثر ما یک یا چند نوع از شکوفایی در خانواده ما را در یک نقطه از زندگی خود تحت تاثیر قرار داده ایم. خوب است بدانیم که ذهن سرگردان و عشق باقی مانده در کنار رفتارهایی است که می تواند از بین برود و از بین برود. در یکی از لحظات تأیید کننده زندگی در این رمان کوتاه، پدربزرگ به نوه اش می گوید: \"نوحه، به من چیزی قول می دهم ، یکی از آخرین نکته: وقتی خداحافظی شما کامل است، باید مرا ترک کنید و به عقب برگردید. زنده بمان این یک چیز بدی است که کسی را که هنوز اینجا نیست، از دست بدهد. @ پسر طولانی فکر می کند. سپس او می گوید: @ اما یک چیز خوب با مغز شما بیمار است که شما واقعا در حفظ اسرار خوب است. اگر یک پدر بزرگ را خوب بدانید ... [و] ... اگر من را فراموش کرده اید، فقط می توانید این فرصت را بگیرید تا مجددا به من بفهمید. و شما این را دوست دارید، زیرا من واقعا یک شخص خوشگلی هستم که بتوانم بدانم. @ (loc 442) این واقعا عالی، زیبا و رضایت بخش است. من در حدود 30 سال در مراقبت از خانه کار کردم و با بسیاری از افراد مبتلا به آلزایمر و دیگر انواع دمانس کار کرده ام. مادر من در طول چند سال گذشته زندگی طولانی خود را در فرم داشته است. من با خانواده ها کار کرده ام تا بتوانم آنها را با تنظیم زندگی روزمره خود در اطراف واقعیت جدید کمک کنم. این کتاب در سطح عاطفی بسیار موفق عمل می کند و همچنین یک دیدگاه صادقانه از واقعیت به ارمغان می آورد. فردریک Backman. من فقط یکی از کتابهای شما را در دسترسم قرار می دهم و قصد دارم که آن را به زودی بخوانم - و نیز قصد دارم هر چیزی که در آینده بخوانم در آینده بخوانم. به شدت توصیه می شود

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر می شود


 کتاب دراکولا
 کتاب راز داوینچی
 کتاب سفر به مرکز زمین
 کتاب فارنهایت 451
 کتاب گزارش یک مرگ
 کتاب بار هستی