کتاب پیش نویس های زندگی در تحلیل رفتار متقابل

اثر کلود استینر از انتشارات آویسا‏‫ - مترجم: آزاده سجادی نسب-پرفروش ترین رمان های ایران

وقتی که اریک برن و سپس کلود استاینر، تئوری تحلیل رفتار متقابل را ابداع کردند و شرح دادند، باور اصلی‌شان بر این بود که ما شاهزاده و شاهزاده‌خانم به دنیا می‌آییم و بعدها بواسطه آنچه که بر ما می‌گذرد ممکن است تبدیل به قورباغه شویم. این باور برخلاف اصل رایج روانپزشکی آن روز بود که ادعا می‌کرد ناخوشی ذهنی و عاطفی ریشه در درون فرد و وضعیت اساسی وجود او دارد. در این کتاب، کلود استینر به شرح مفصل این مفاهیم می‌پردازد تا نشان دهد مردم ذاتا خوب هستند اما در سال‌های اولیه زندگی تحت تاثیرهای مثبت و منفی اطرافیان الگویی به نام پیش‌نویس زندگی را طرح‌ریزی می‌کنند. بنابراین یک کودک خردسال گویا ناخودآگاه راجع‌به خوشحالی و ناراحتی، برنده‌بودن یا بازندگی و قدرتمندی یا وابستگی، در همان سن تصمیم‌هایی را می‌گیرد و باقی زندگی‌اش را صرف تحقق بخشیدن به آن تصمیم‌ها، هرچند نادرست می‌کند. اگر پیش‌نویس نامطلوب و بازنده باشد نتیجه آن در طول زندگی مصیبت و در انتها سوگمایش خواهد بود مگر اینکه فرد با تصمیمی آگاهانه در جهت تغییر آن خودشناسی کند. نوشته‌های استینر در باب تئوری روانشناختی به ما تحلیلی کاربردی و مفید ارائه می‌دهد تا به کمک آن پیش‌نویس زندگی‌مان را از نو بنویسیم و زیستنی پرمعناتر و رضایت‌بخش‌تر تجربه کنیم.


خرید کتاب پیش نویس های زندگی در تحلیل رفتار متقابل
جستجوی کتاب پیش نویس های زندگی در تحلیل رفتار متقابل در گودریدز

معرفی کتاب پیش نویس های زندگی در تحلیل رفتار متقابل از نگاه کاربران
این کتاب برای خواندن سخت بود - من مجبور شدم به جایی برویم که به هیچ وحشتناکی توجه نکردم و مجبور شدم از طریق آن کار کنم. اما این به معنای واقعی کلمه زندگی من را تغییر داد. در مجموع روابط من با مردان و خانواده تغییر کرده است. و من توانستم کنترل خود را از نحوه برخورد با آن ها کنترل کنم.

مشاهده لینک اصلی
بزرگ، یک کتاب انقلابی ذهن است. بزرگ برای رشد خود.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب کشته می شود در یک راه خوب و شما نمیتوانید بهبود یابید. خوب شاید در صفحه 300 من - اما در حال حاضر، من خرد شده است

مشاهده لینک اصلی
اگر چه در دهه 70 نوشته شده است، این کتاب هنوز هم بسیار کاربردی است. اطلاعات معقول، نمونه های نقاشی و داستان ها، و همه در همه یک کتاب عالی برای هدایت خودآگاهی است. برای دانش آموزان TA یک نقطه شروع خوب است.

مشاهده لینک اصلی
اسکریپت های زندگی مشترک را لیست می کند

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب پیش نویس های زندگی در تحلیل رفتار متقابل


 کتاب ۴۸ قانون قدرت
 کتاب حکومت نظامی (شهر بندان)
 کتاب فوق ستاره فروش شوید
 کتاب نبرد من
 کتاب نوشتن خلاق
 کتاب سه گانه ی بیشعوری