کتاب چهار میثاق

اثر دون میگوئل روئیز از انتشارات ذهن آویز - مترجم: دل آرا قهرمان-پرفروش ترین رمان های ایران

این کتاب حاصل تجربیات و اندیشه های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی. وی تحصیلات پزشکی خود را به پایان رسانید و در جراحی تخصص گرفت و کاملاً جذب زندگی متجدد شده بود که در اثر سانحه اتومبیل تجربه ای نزدیک به مرگ برایش پیش آمد و این تجربه زندگی او را متحول کرد او شروع به طرح پرسشهایی از خویشتن کرد و برای یافتن پاسخ ها به تمرینات شدیدی در جهت کسب مهارت در خرد باستانی اعقاب خویش پرداخت .
آنچه دون میگوئل روئیز می خواهد بگوید اینست که هریک از ما در قلمرو زندگی شخصی خویش قادریم باورهای منفی موروثی را بتدریج تغییردهیم و سهمی در تبدیل این «رویای دوزخی » به «رویای بهشتی» ایفا کنیم. وی معتقد است شما باید چهار میثاق را در زندگی خود اختیار کرده تا شاهد تحولات شگفت انگیزی باشید:
1) «با کلام خود گناه نکنید» ، چون کلام شما می تواند کل باور یک نفر را در مورد خودش در جهت مثبت یا منفی تغییر دهد
2) « هیچ چیز را به خود نگیرید » چون هیچکدام از کارهایی که دیگران می کنند به خاطر شما نیست وقتی که چیزی را به خود میگیرید خود را به رنج می اندازید و باور خود را تغییر می دهید بنابراین همواره به دنبال دل خود بروید
3) «تصورات باطل نکنید » زیرا در اینصورت تعارض درونی بسیاری ایجاد می کنید
4) « همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید» در نتیجه زندگی پرشوری خواهید داشت و فعال و خلاق خواهید بود


خرید کتاب چهار میثاق
جستجوی کتاب چهار میثاق در گودریدز

معرفی کتاب چهار میثاق از نگاه کاربران
من این کتاب را می خوانم و حتی اگر این یک کتاب کوچک است، وقتی به پایان 129 صفحه می روم، دوباره روی صفحه اول شروع می کنم. من حدود پانزده ساله آن را خواندهایم، و من معتقد هستم که آن را برای خواندن ادامه خواهم داد تا زمانی که بتوانم بخوانم چند صفحه در یک زمان بیش از اندازه کافی است که چیزی را به من بدهم تا چند روز یا یک هفته به سرم برسم. این یک کتاب است که به چالش می کشد تا به چهار حقیقت ساده زندگی کند و نتایج متفاوتی را ارائه می دهد اگر بتوان زندگی ای را که به طور کامل در چهار موافقتنامه درگیر شده بود، زندگی کند. آنها خیلی مختصر هستند که می توانم آنها را در اینجا بیان کنم. 1) با کلمه خود بی عیب و نقص باشید. 2) هر شخصی را نگیرید 3) گمان نکنید. 4) همیشه بهترین کارها را انجام دهید. ساده؟ پیگیری یک روز و ببینید چند بار شما یک توافق را شکست (در اقدامات خود و یا ذهن خود). به شگفتی مداوم من، من خودم را با برخی از منظم بودن در مورد یکی از این موافقتنامه ها سوق می دهم. بنابراین کمک می کند تا خودم را با تجربیات ثابت یادآوری کنم. با خواندن امیدوار نیستم که به برخی از دولت های عرفانی دست یابم، اما من خواندن می کنم چون توضیحات نویسندگان را درمورد اینکه چگونه ذهن ما، جامعه ما و مهمتر از همه، روابط ما کار می کند، می توان روشنگری کرد، گرچه براساس پارادایمی است که به طور کامل خارج از میراث من در شهر کوچک نیو انگلند رشد می کند. استعاره روحانی Toltec متوجه یک معنای عمیق تر است که روابط ما را در دنیای اطراف ما درک می کند. رویز یک کار خوب برای کمک به این مفاهیم واضح تر می کند. با نوشتن این کتاب، من شروع به پاسخگویی خوب به یک سوال که ابتدا در دوران کودکی آغاز شد، آغاز کردم. @ چه معنایی از زندگی است؟ @ یک سوال خوب نیست که پاسخ داده شود، وقتی که دهه ها در این قلمرو مرگبار جمع شده است. رویز به من کمک کرد تا بسیاری از ساختار باورهای محدود من را از بین ببرم و بینش هایی را برای زندگی به ارمغان آورده ام که برای روح جوان و قدیم ارزشمند است. سال 2018، پانزده سال پس از آن که من این اولین بررسی را نوشتم، این کتاب هنوز در منزل من است تخت خواب من. خواندن خوب است.

مشاهده لینک اصلی
دوست دارم این کتاب را به عنوان خواندن مورد نیاز برای دوره، زندگی، پیشنهاد کنم. چهار توافق ساده را با خودتان به اشتراک بگذارید و زندگی بسیار ساده تر و بسیار سبک تر می شود: 1. با کلمه صحیح خود با یکپارچگی بی عیب و نقص باشید. فقط منظورت را بگو. اجتناب از استفاده از کلمه برای سخن گفتن در برابر خود و یا شایعات در مورد دیگران. از قدرت کلمه ی خود در جهت حقیقت و عشق استفاده کنید. هیچ چیز شخصی را انجام نمی دهد چیزی دیگران به خاطر شماست. آنچه دیگران می گویند و انجام می دهند، یک طرح واقعیت خودشان، رویای خودشان است. هنگامی که شما به نظرات و اعمال دیگران ایمن هستید، شما قربانی درد و رنج فراوانی نخواهید شد. 3. پیشنهادی را انجام ندهید دریابید که سؤال کنید و آنچه را که واقعا میخواهید بیان کنید. برای جلوگیری از سوء تفاهم، غم و اندوه، با دیگران ارتباط برقرار کنید. با تنها این توافقنامه، شما می توانید زندگی خود را به طور کامل تبدیل کنید. 4. همیشه بهترین کارها را انجام دهید. از لحظه به لحظه تغییر می کنید؛ هنگامی که شما سالم به نظر می رسد متفاوت است به بیمار متفاوت خواهد بود. تحت هر شرایطی، به سادگی بهترین کارها را انجام دهید و از خود قضاوت، خود سوء استفاده و پشیمانی اجتناب خواهید کرد. آنچه را که من در مورد این کتاب دوست دارم * خواندن آن کوتاه، فریبنده است. من عاشق کارآیی گرفتن تحریکات بسیار اندیشی در زمان کمی هستم. * این توافقنامه ها برای همه، همه جا، صرف نظر از مذهب، جنسیت، سن و غیره قابل اجرا هستند. * داستان ها، داستان ها و نمونه هایی از باورهای مختلف در سرتاسر جهان، خطوط کلی مشترک خود را: عشق، زندگی و صلح. احتمالا کتاب زندگی در حال تغییر ترین Ive تا به حال خوانده شده است. نه واقعا. دیدن؟:)

مشاهده لینک اصلی
شگفت زده شدم. فکر کردم واقعا این کتاب را دوست دارم. یک دوست من به من گفت که ایده های اساسی با کلمه ی شما بی عیب و نقص هستند، شخصیت ها را انجام ندهید، پیش فرض ها را انجام ندهید، و همیشه بهترین ها را انجام دهید. به نظر من این ها عالی بودند: صادق باشید، مهربان باشید، به دیگران فرصتی بدهید تا بگویند که چه فکر می کنند و بهترینشان را امتحان می کنند ... یا فکر می کردم! ایده هایی که بیشتر در کنار آن قرار داشتند: کلمات سمی نگفتند جادوها را روی مردم بگذارید، اجازه دهید دیگران با جادوها خود را مسموم کنند (بسیار عجیب و غریب، درست است؟)، انتظارات دیگران را ندارند، و بله، بهترین ها را امتحان کنید. شوهرم و من قصد داشتند این را با هم بخوانند، اما با صفحه 16 او دیگر نمی توانست آن را بگیرد! من نیاز به خواندن آن را برای گروه کتاب ما، بنابراین من در انفرادی ادامه داد. توضیحات این ایده ها را بدون نیاز به توضیح به عنوان جادویی سیاه و سفید معرفی کردم که بدون نیاز به مثال های بارگذاری شده اند و من احساس کردم که نویسنده به من گفتگو می کند. همچنین، تا حدودی کتاب بزرگترین نقص، اطلاعات، اگر آن را تا به حال توسط متمرکز کردن هر مفهوم تک بیش از حد متورم، می تواند در نیم یا کمتر از طول ارائه شده است !!!! واقعا، یک دانش آموز ابتدایی ممکن است نیاز به توضیحات بیش از حد ساده را که توسط نمونه های متعدد پشتیبانی می شود، اما حتی یک نوجوان نیز احساس می کند که رویز یک اسب مرده را می کشد! (به عنوان همسر و من توسط صفحه 16!) یک دوست دیگر به من گفت که ایده های این کتاب به او یادآوری چیزهایی است که قبل از آن شنیده شده و به عنوان مثال، شما ویژه، یک کتاب کودک بزرگ توسط حداکثر Lucado است. من پیشنهاد می کنم که به جای این کتاب، این کتاب را بخواند. ایده های کتاب احساس مذهبی می کنند و ممکن است برای کسی که بدون مذهب است و به دنبال برخی از اصول برای حاکمیت بر زندگی خود باشد. اما برای من، به عنوان یک مسیحی، احساس کردم که این مفاهیم نه تنها آشنا هستند، بلکه به صورت خلاصه درlove خلاصه یکدیگر @ وTry به مانند عیسی @ من واقعا مانند کتاب نیست، اما من فکر می کنم که من نمی باید نگرانی خود را در مورد نویسنده به دست آوردن آن شخصا! :)

مشاهده لینک اصلی
این دومین بار است که من این کتاب را خواندم و دوباره آن را برداشت کردم زیرا احساس کردم در زندگی ام خیلی زیان آور است و بر هسته من تاثیر گذاشته است. من یک فصل دارم اما خلاصه این را می گویم: در این کتاب چهار توافقنامه ذکر شده است که با تمرین، شما را به یک وضعیت شادتر زندگی می کنند، اساسا و به طور چشمگیری، شما را از جهنم زندگی شما خارج می کند. این ایده به شما 100٪ متمرکز شده است. شما تنها می توانید خود را کنترل کنید و تنها خودتان را به خود اختصاص دهید. 1. با کلمه ی خود بی عیب و نقص باشید کلمه شما قدرت شما برای ایجاد وقایع در زندگی شما است. این می تواند رویدادهای مثبت یا حوادث مخرب ایجاد کند. بی عیب و نقص به معنی @ sin @. بنابراین ایده در اینجا این است که از کلمه شما بدون گناه در برابر خود استفاده می کنید. شما مسئولیت اعمالتان را می گیرید، اما خودتان قضاوت نمی کنید و سرزنش می کنید. یک تفاوت بزرگ وجود دارد. و همانطور که شما کلمه بی عیب و نقص خود را تمرین می کنید، شما فکر نمی کنید که اقدامات بسیاری که ممکن است شما را مجبور به قضاوت و سرزنش خود را قبل از کاهش می دهد و تبدیل شدن آسان تر خواهد شد واقعا تفاوت بین گرفتن مسئولیت و مجازات خود (دوباره و دوباره) . هر چیزی را شخصا انجام ندهید. آیا تعارف یا توهین و یا هر چیز دیگری را در بین شخصیت ها قرار ندهید. اگر شما می دانید که چه کسی هستید و با کلمه ی شما بی عیب و نقص هستید (به عنوان مثال: خودتان نیستید که در برابر خودتان قرار گیرید)، بهتر و بهتر خواهید شد تا دیگران نتوانند چگونگی خود را در مورد خودشان احساس کنند. این فصل خاصی که من با آن مبارزه می کنم، زیرا شخصا دوست دارم مردم را با نشان دادن چگونگی احساس آنها در مورد آنها و آنچه که در مورد آن ها فکر می کنم، دوست دارم. این یک نکته برای من است که کسی چیزی منفی بگوید مگر اینکه من سعی می کنم یک دوست برای کمک به آنها از طریق چیزی باشم و آنها باید آن را بشنوند. با این حال، من دوباره خواندن این را به تلاش برای به دست آوردن معنای بیشتری و درک از آن.3. پیش بینی ها را انجام ندهید این تقریبا نیازمند نظر نیست. ما این کار را در همه زمان انجام می دهیم. من می دانم که انجام می دهم شما کسی را میشنوید که وضعیت خود را توضیح می دهد و شما آن را با کلمات خودتان در سر خود خلاصه می کنید، پر می کند، زیرا شما می خواهید تصویر کامل داشته باشید. به غیر از آن تصویر کامل نیست زیرا به جای سوال کردن برای پر کردن سطوح، شما از تجربه و مفروضات خود برای انجام این کار استفاده کردید. 4. همیشه بهترین کارها را انجام دهید تا خودتان قضاوت و مجازات نشوید. انجام کارها، زیرا شما می خواهید آنها را انجام دهید و بهترین کارها را انجام دهید، نه برای پاداش. از زندگیت لذت ببر. حالا زندگی کن و بهترین ممکن است هر روز در صورتی که شما بیمار، خسته، و یا قربانی خود را به ضرب و شتم خود. بهترین کار این است که بهترین کار را با سه موافقتنامه قبلی قبول کنید و به این معنی است که شما همیشه نمی توانید به تمایل خود برای همیشه به آنها احترام بگذارید. اما بهترین کار این است که خودتان را قضاوت نکنید.

مشاهده لینک اصلی
من هرگز تصور نکردم که برای کسی کتابی بخرم که بتواند این عکس را از خودش بگیرد تا جلد جلد را بپوشد: من نمی توانم آن را توضیح دهم. من هیچ کس را به احمقانه، کتاب های خودآموز پر از معنویت و کلیشه ها و داستان های وحشتناک و مشاوره ساده نیست. اما من بودم. این کتاب فقط زندگی من را تغییر می دهد. بقیه این بررسی را به دیوید فاستر والاس ارجاع می دهم: به نظر من، روشنفکران و زیبایی شناسی اصول و ارزش ها در این کشور یکی از چیزهایی است که نسل ما را زده است. همه چیزهایی که پدر و مادرم به من گفتند مثل آن است که مهم نیست دروغ بگویم. خوب، چک کردم من به آن گره میخورم اما واقعا احساس نمیکنم. تا زمانی که من 30 ساله باشم و متوجه شوم که اگر به شما دروغ بگویم، من نیز به شما اعتماد ندارم. من احساس می کنم که درد دارم، من عصبی هستم، من تنها هستم و نمی توانم فهمید که چرا. سپس متوجه می شوم، آه، شاید راه برای مقابله با این واقعا دروغ نیست. این ایده که چیزی بسیار ساده و واقعا، بسیار زیبایی ناپذیر است - برای من به معنای آن است که شما برای آن چیزهای جالب و پیچیده ای را گذراندید، در واقع می توانید تغذیه کنید به طوری که قوس، متا، وحشی، به نظر من مهم است به نظر می رسد که چیزی شبیه چیزی است که نسل ما باید احساس کند. @

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب چهار میثاق


 کتاب شب های روشن
 کتاب حکایت دولت و فرزانگی
 کتاب تام گیتس 5: تام گیتس خیلی فوق العاده است
 کتاب سه شنبه ها با موری
 کتاب خانه درختی 91 طبقه
 کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز