کتاب گزارش یک مرگ

اثر گابریل گارسیا مارکز از انتشارات مرکز - مترجم: لیلی گلستان-پرفروش ترین رمان های ایران

کتاب حاضر، چندان‌که از نامش پیداست گزارش یک مرگ است! یا به عبارتی، گزارش قتل جوانی سرمایه‌دار و دورگه به نام «سانتیاگو». اما نکته این است که این کتاب نه یک کتاب پلیسی و کارگاهی به‌حساب می‌آید و نه حتی روند داستان به‌گونه‌ای است که بخواهد کنجکاوی مخاطب را در مورد چگونگی وقوع قتل برانگیزد، چراکه تقریبا روایت داستان روندی معکوس دارد و در همان آغاز تقریبا ما متوجه می‌شویم که چه اتفاقی رخ داده؛ اما درعین‌حال نویسنده با رفت و برگشتی متناوب بین گذشته و حال، و روایت ظریف و دقیق ماجرا از زبان اهالی دهکده، ما را دچار حیرتی عمیق و درعین‌حال باورپذیر می‌کند؛ چراکه طی داستان ما متوجه می‌شویم که گویا هرگز مرگ این‌چنین خود را از پیش اعلام نکرده بود.


خرید کتاب گزارش یک مرگ
جستجوی کتاب گزارش یک مرگ در گودریدز

معرفی کتاب گزارش یک مرگ از نگاه کاربران
من بخشی از این کتاب را بخوانم، اما حتی اگر چندین بار آن را برای مدت زمان طولانی در اختیار داشته باشم، مجبور شدم دوباره برگردم - و آخرین 30 صفحه یا بیشتر، همه چیز را برای خواندن آنها گذاشتم. * کرونیکل * یکی از آن کتابهایی است که مرا ترک کرد، اما متضمن زیبایی آن بود. بر خلاف یک رمان کارآگاهی (یک ژانر که در آن بازی می کند)، که در آن مردم کشته شده اند بدون شخصیت - که در آن ما به زحمت می توانیم خود را برای مراقبت از آنها - مرگ طولانی از سانتیاگو ناصر، که از طریق همه چشمی دیده می شود، در نهایت، از طریق چشمان ما، هرچند که با وجود همه اینها درهم شکسته می شود و به همین علت که همه می دانیم، اتفاق می افتد.

مشاهده لینک اصلی
من احساس می کنم این بسیار ناکافی برای من است که حتی در مورد هر بخش از کار این استاد نظر بدهم. مارکز کاملا شگفت انگیز است درست همانطور که او توانایی این داستان را در شیوه ای که او دارد بیان می کند، برای من شگفت انگیز است. این همان است که او داستان را به عقب می گوید. تنها راهی که می توانم آن را توصیف کنم، این است که او باید با شخصیت های خود و داستان به طور صمیمانه برخورد کند تا قادر به تجزیه و تحلیل آن باشد و به هر حالتی که دارد انتخاب کند و شما هنوز از مزایای کامل داستان داستانش بهره مند شوید ... حتی هنگامی که شما نتیجه را می دانید قبل از شروع آن.

مشاهده لینک اصلی
@ به من نگاه کنید، من آن را از زمین حرکت @ @ سرنوشت ما را نمی بیند @ گابریل گارسیا مارکز ساخته شده بر روی این دو ستون، تنها آخرین 20 صفحه و آخرین نسخه قتل ناگفته Marquezin، که در این کتاب شرح داده شده است، که او با روایت غم انگیز او جمع شده است، به نظر میرسید که او بی عدالتی بزرگی به نظر میرسید وقتی که او از یک زندگی که حتی در ادبیات در راه خلقت ظاهر نشد، استفاده میکرد --- Spoiler ---

مشاهده لینک اصلی
صادقانه بگویم، من نمی دانم که این کتاب چه خاص است. من فقط می شناختم و می شناختم، اما من هرگز جرأت نداشتم چیزی درباره ی دست اولش بخوانم. من نمی دانم که من چه چیزی را نگه داشتم، اما اکنون مهم نیست. داستان مرگ اعلام شده شما اجازه می دهد آن را به طرز باور نکردنی بخوانید. سبک ماورکوز در سادگی آن سعادتمند است ... کلمات از شما گذشته و شما حتی آن را نمی فهمید. واقعا، واقعا توصیه می شود، با وجود جزئیات کمی روی حیله و تزویر در پایان.

مشاهده لینک اصلی
من باید اعتراف کنم که علیرغم داشتن یک کتاب بسیار کوتاه من متوجه شدم که ریتم را سخت میگیرم چون 50 صفحه اول خسته کننده به نظر می رسید، تا زمانی که 60 ساله بودم واقعا از خواندن آن لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گزارش یک مرگ


 کتاب هملت
 کتاب دختری در قطار
 کتاب هر دو در نهایت می میرند
 کتاب فرزندان هورین
 کتاب جنگ و صلح (دو جلدی)
 کتاب من او را دوست داشتم